Bezdrôtové slúchadlá – testy a recenzie (tie najlepšie z roku 2024)

Naposledy upravené:

Slúchadlá nám poskytujú už dlhé desaťročia slobodu v počúvaní hudby. Za tento čas už stihli prejsť obrovským vývojom. Po modeloch s káblom, ktoré úplne zakryjú vonkajšiu časť ucha, získavajú čoraz viac popularity bezdrôtové slúchadlá, ktoré je možné umiestniť iba do zvukovodu.

Nie je to nič prekvapujúce, pretože výrobcovia sa neustále snažia navzájom predbiehať a do maličkých zariadení sa snažia dostať čo najviac výkonu, či už ide o kvalitu zvuku, filtrovanie okolitého hluku alebo prevádzkovú dobu, čo sú bez debaty tie najdôležitejšie vlastnosti týchto zariadení.

Obsah

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá (2024)

Na základe nasledujúcich zdrojov, sme pre vás vybrali tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá:

 • vlastné testy a skúsenosti;
 • medzinárodné testy a zdroje;
 • overené recenzie domácich a zahraničných zákazníkov.

Sony WF-1000XM5

Naša voľba

Vlastnosti

 • Menší a pohodlnejší ako jeho predchodca
 • Vynikajúce potlačenie hluku
 • Stabilné uchytenie v uchu
 • Bohatý detailný zvuk
 • Až 8 hodín používania na jedno nabitie

Dostupné u predajcov

alza.sk
tpd.sk

Najnovšia generácia prémiových bezdrôtových slúchadiel Sony je tu. Prináša všetky potrebné prémiové funkcie, aby sa stali vďaka svojmu komfortu a vynikajúcej kvalite zvuku dobrou voľbou pre každého.

Menšie a ľahšie, s lepším potlačením hluku

Spoločnosť Sony si dala záležať na tom, aby bol nový model oproti svojmu predchodcovi dôkladne vylepšený. Teraz je o 25 % menší, o 20 % ľahší, a vďaka odnímateľnému nástavcu z pamäťovej peny je nielen pohodlnejší, ale aj lepšie a bezpečnejšie sedí vo vašom zvukovode.

Vylepšené bolo aj potláčanie hluku a to vo všetkých oblastiach. Filtrovanie vonkajšieho hluku má teraz vlastný procesor a umožní vám vychutnať si obľúbený obsah prakticky kdekoľvek a kedykoľvek, či telefonovať bez rušivého hluku. To z neho robí skvelý headset do uší.

Umelá inteligencia pre presný zvuk

Okrem potlačenia šumu sa v slúchadlách zlepšila aj kvalita zvuku. Vďaka využitiu zvukového kódovania LDAC, špecializovaného procesora a umelej inteligencie znie každý obsah v ušiach skvele. Zariadenie teraz rozpozná napríklad aranžmán prehrávanej skladby a tomu prispôsobí zvuk.

Zariadenie je tiež vybavené inteligentnými funkciami – napríklad rozpoznávaním vášho hlasu a aktivovaním jednotlivých režimov. Môže sa tiež pochváliť vodotesnosťou IPX4 a na jedno nabitie poskytne 6 až 8 hodín prehrávania, ktoré možno predĺžiť pomocou nabíjacieho puzdra.

Apple AirPods 3. generácie

Pre fanúšikov Apple

Vlastnosti

 • Odolné voči potu a vode
 • 6 hodinová prevádzková doba
 • Adaptívne ovládanie tónu
 • Bezdrôtové a MagSafe nabíjanie
 • Dizajn prispôsobený tvaru uší

Dostupné u predajcov

alza.sk
planeo.sk
tpd.sk
andreashop.sk


Ak ste fanúšikom a vyhľadávate značku Apple, 3. generácia Apple AirPods môže byť pre vás skvelou voľbou. Ak máte viaceré zariadenie Apple a je pre vás dôležité, aby sa bezdrôtové slúchadlá rýchlo a jednoducho pripájali k rôznym iným zariadeniam, určite nebudete sklamaní.

Dlhšia prevádzková doba

Apple zvýšil prevádzkový čas AirPods 3 na šesť hodín. To je jednoznačne lepšie ako 5-hodinová prevádzková doba jeho predchodcu. Ak sa slúchadlá vybijú možno ich jednoducho nabíjať bezdrôtovo pomocou technológie MagSafe v púzdre, ktoré zabezpečí ďalších 30 hodín počúvania.

Ideálny spoločník na tréning

Slúchadlá aj nabíjacie puzdro sú odolné voči vode a potu. Dajú sa teda pohodlne využiť aj počas tréningu a nemusíte sa obávať, ani keď vás pri behu zastihne dážď. Mikrofón je navyše pokrytý špeciálnou akustickou sieťkou, ktorá pomáha odfiltrovať napríklad hluk vetra pri rozprávaní.

Napriek tomu, že tieto slúchadlá nemajú gumené koncovky do uší, sú dizajnovo navrhnuté tak, že v uchu sedia oveľa lepšie. Poskytujú tak oveľa pohodlnejšie nosenie aj tým, ktorí nemajú radi nepríjemný pocit z gumených štupľov.

Jednoduché ovládanie

Slúchadlá AirPods 3 skvele fungujú s ďalšími Apple zariadeniami, no je dôležité spomenúť, že niektoré Apple doplnky sú plne funkčné iba pri spárovaní s produktmi tejto značky. Ovládanie sa zmenilo z predchádzajúceho modelu, ktorý využíval dotyk na tlak, čo možno občas prináša o niečo ťažšie ovládanie.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Pre fanúšikov značky Samsung

Vlastnosti

 • Aktívne filtrovanie okolitého hluku
 • Odolné voči vode a potu
 • Výdrž batérie 14 hodín
 • Prémiový, 360-stupňový priestorový zvuk
 • Veľký výber farieb

Dostupné u predajcov

alza.sk
tpd.sk
andreashop.sk


Galaxy Buds 2 Pro sú vlajkovou loďou bezdrôtových slúchadiel značky Samsung. Z dostupných bezdrôtových slúchadiel, ktoré táto svetoznáma značka ponúka majú Galaxy Buds 2 Pro najlepší zvuk, najdlhší prevádzkový čas, sú schopné aktívneho filtrovania hluku a navyše dokážu rozpoznať reč.

Vynikajúci zvukový zážitok

Samsung si pri tomto modeli dal na zvuku poriadne záležať. Vďaka aktívnemu potlačeniu okolitého hluku poskytujú Galaxy Buds Pro 2 dokonalý zážitok z počúvania hudby, ktorý nemôže nič narušiť. Navyše zariadenie rozpozná aj to, keď začnete rozprávať – v tomto prípade vypne aktívne filtrovanie hluku a stlmí práve prehrávané médium. Vďaka tomu môžete spontánne začať konverzáciu bez toho, aby ste si slúchadlá museli zložiť alebo ste ich museli vypnúť. Výdrž batérie je bezkonkurenčná –  14 hodín len tak niečo neprekoná.

Zvuk je schopný vynikajúcej 24-bitovej kvality, čím poskytuje úplne dokonalý zážitok zo zvuku. Navyše vďaka inteligentnému 360-stupňovému zvuku môžeme zažiť ešte úžasnejšie zvukové efekty, na aké ste boli doteraz zvyknutý. Slúchadlá dokážu sledovať aj pohyb našej hlavy a podľa toho prispôsobovať zvuky. Táto funkcia je mimoriadne užitočná aj pri natáčaní videa, pretože počas nahrávania zachytáva zvuky v rozsahu 360 stupňov, čím poskytuje úžasný zážitok.

Prispôsobenie sa vašej osobnosti

Samsung Galaxy Buds 2 Pro sú k dispozícii v rôznych farbách, takže ľahko nájdete tú, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a osobnosti. Navyše je aj vode a potu odolný, takže plne podporuje športový životný štýl.

Bose QuietComfort Earbuds II

Náš favorit vo vyššej kategórii

Vlastnosti

 • Vynikajúce aktívne potlačenie hluku
 • Prevádzková doba 6,5 ​​hodiny
 • Prispôsobenie zvuku tvaru ucha
 • Príjemné na nosenie

Dostupné u predajcov

alza.sk
andreashop.sk


O slúchadlách Bose QuietComfort Earbuds II môžeme s istotou povedať, že sú to špičkové bezdrôtové slúchadlá s jedným z najlepších systémov aktívneho potlačenia hluku. Najviac si ich pochvaľujú tí, ktorí veľa cestujú alebo pravidelne cvičia vonku a chcú úplne zablokovať hluk okolitého sveta.

Prispôsobiteľný zvukový zážitok

Tieto slúchadlá sa dajú označiť za netopiera, ktorý sa v našich ušiach orientuje pomocou zvukových vĺn. To v podstate znamená, že pomocou vydávaných zvukov mapuje tvar našich uší a podľa toho prispôsobuje zvukové efekty a potlačenie hluku.

Najlepšie potlačenie hluku

Na výber sú dve rôzne funkcie potlačenia hluku. Prvou je tichý režim, ktorý maximálne tlmí hluk vonkajšieho sveta. Druhým je takzvaný „bdelý“ režim, ktorý využíva technológiu ActiveSense na prepúšťanie len malého množstva vonkajšieho hluku na to, aby ste mohli pohodlne konverzovať alebo na detekciu zvukov premávky pre bezpečnejšiu jazdu.

Za tento nadštandardný zážitok si v roku 2023 musíte zaplatiť cez 250€ a treba tiež poznamenať, že za túto sumu nie sú zatiaľ slúchadlá schopné bezdrôtového nabíjania.

Beats Powerbeats Pro

Ideálne na šport

Vlastnosti

 • Odolnosť voči vode a potu
 • 9 hodín prevádzky
 • Filtrovanie okolitého hluku
 • Stabilné uchytenie v uchu
 • Kompatibilita so systémami Android a Apple

Dostupné u predajcov

alza.sk
planeo.sk


Stále hľadáte dokonalé bezdrôtové slúchadlá? Povedzme si otvorene, že asi nenájdete také, ktoré vám budú vyhovovať vo všetkých oblastiach. Ak sa však pri výbere zameriate na jeden konkrétny aspekt, bude to jednoduchšie. Ak si ako hlavný atribút vyberiete športovanie ideálnou voľbou sú slúchadlá Beats Powerbeats Pro.

Vynikajúca prevádzková doba

S týmito slúchadlami môžete bežať naozaj až na kraj sveta, pretože na jedno nabitie vydržia 9 hodín a nabíjačka má dostatok energie na ďalšie dve nabitia. Ak vám to nestačí, môžete výdrž batérie ešte zdvojnásobiť, ak nastavíte prehrávanie hudby vždy len z jedného slúchadla. Samozrejme, sú tiež vodotesné a odolné voči potu, čo je pre slúchadlá používané predovšetkým na šport nevyhnutnosťou.

Stabilita vďaka ergonomickým držiakom

Pri slúchadlách Beats Powerbeats Pro je na prvý pohľad jasné, že vývojári uprednostnili pred dizajnom slúchadiel funkčnosť, a preto pre stabilnejšie uchopenie v uchu slúchadlá vybavili malými ergonomickými držiakmi. Zabezpečili tak, že vám slúchadlá pri aktívnych pohyboch, skokoch a rýchlych obratoch nevypadnú z uší.

Len dostatočné potlačenie hluku

Slúchadlá Beats Powerbeats Pro síce majú funkciu potlačenia hluku, no úplne hluk z okolitého priestoru nepotláčajú. Pri športovaní vonku to však nemusí byť úplne na škodu, pretože napríklad pri behu je dôležité mať prehľad o tom čo sa deje okolo vás a je potrebné všímať si veci v blízkosti.

Jabra Elite 7 Active

Vynikajúci pomer ceny a kvality

Vlastnosti

 • Kontrola hluku
 • Technológia ShakeGrip
 • Odolnosť voči prachu a vode
 • Bezdrôtové nabíjanie
 • Prispôsobiteľný zvuk

Dostupné u predajcov

alza.sk


Slúchadlá Jabra Elite 7 Active ponúkajú všetko, čo potrebujete a ešte aj za skvelú cenu.

Na mieste aj pri najväčšom zaťažení

ShakeGrip je špeciálne navrhnutý silikón, ktorý udrží slúchadlá na mieste aj v extrémnych podmienkach. Nepotrebujete žiadne ďalšie držiaky, bez ohľadu na to, ako veľmi sa spotíte, slúchadlá z uší nestratíte. Vďaka tomu, že sú odolné voči prachu a vode, sú skvelé aj na outdoorové športy a výkonnostné túry.

Prispôsobiteľný zvuk

Pomocou aplikácie Jabra Sound+ si môžete nastaviť zvuk, ktorý vám najviac vyhovuje. Špeciálne navrhnuté 6 mm reproduktory poskytujú ten správny zvukový zážitok a aplikácia vám umožňuje prispôsobiť nastavenia zvuku vašim osobným preferenciám. Stlačením tlačidla môžete zapnúť aktívne potláčanie hluku, aby ste zablokovali vonkajšie zvuky.

Hodiny počúvania

So slúchadlami Jabra Elite 7 Active môžete počúvať hudbu až 8 hodín na jedno nabitie a puzdro zabezpečí ďalších 30 hodín. Za zmienku stojí aj to, že počas rýchleho 5-minútového nabíjania dokáže získať až 1 hodinu energie. A ako sa dalo očakávať, to všetko zvládne vďaka bezdrôtovému nabíjaniu.

EarFun Air

Svetový favorit

Vlastnosti

 • Odolnosť voči vode a potu
 • 7 hodín prevádzky
 • Bezdrôtové nabíjanie
 • Dotykové ovládanie
 • Filtrovanie hluku

Dostupné u predajcov

alza.sk
muziker.sk


EarFun Air sú slúchadlá, ktoré ponúkajú absolútne dobrý zážitok z bezdrôtových slúchadiel za veľmi prijateľnú cenu. Ak nechcete do slúchadiel investovať príliš veľa, ale chcete bezdrôtové slúchadlá s vyváženým výkonom, tieto slúchadlá sú ako pre vás.

Všeobecná charakteristika

Zariadenie EarFun Air získalo ocenenie CES Innovation Award a IF Design Award, takže svoju cestu na trhu začali veľmi dobre. Tento model sa oplatí mať na pamäti, pretože naozaj vyčnieva z radu základných slúchadiel. Má sedemhodinovú výdrž batérie a nabíjačka vám poskytne ďalších 28 hodín počúvania. Ak sa vám vybijú, môžete ich bezdrôtovo nabiť pomocou rýchleho nabíjania. Odolnosť voči vode a potu je zabezpečená špeciálnou technológiou Sweatshield, ktorá odpudzuje kvapky vody.

Zvuk a ovládanie

Slúchadlá sú vybavené systémom potlačenia šumu so 4 mikrofónmi, ktorý možno používať len počas hovorov na zlepšenie kvality konverzácie. Zvuk slúchadiel je na svoju veľkosť veľmi príjemný, bohatý a príjemne zafarbený.

Ovláda sa pomocou dotykových panelov, pričom jednotlivé príkazy sa menia podľa počtu dotykov. Ak si vyberiete slúchadlo z ucha, prehrávanie sa automaticky zastaví. Je asi jasné, že nemôžete očakávať rovnaký výkon ako pri špičkových slúchadlách za prémiovú cenu, ale EarFun Air sa dokonale hodia na každodenné používanie.

Xiaomi Redmi Buds Lite 4

Predstavujeme základ

Vlastnosti

 • Vynikajúci zvuk
 • Výdrž batérie až 5 hodín
 • Pasívne potlačenie hluku
 • Odolnosť voči prachu a vode
 • Dizajn half in ear
 • Bluetooth 5.3

Dostupné u predajcov

alza.sk
tpd.sk
planeo.sk
andreashop.sk

Napriek tomu, že Xiaomi Redmi Buds Lite 4 sú bezdrôtové slúchadlá základnej úrovne, za menej peňazí určite nezoženiete kvalitnejšie half in ear slúchadlá typu TWS (true wireless sound). 

Zvuk

Nielenže tieto naozaj lacné slúchadlá znejú dobre, ale kvalitou zvuku konkurujú aj prémiovým slúchadlám. V základe trochu dominujú výšky, ale nástroje a vokály sú reprodukované pekne. V rámci kategórie slúchadiel do uší si počínajú mimoriadne dobre dokonca aj v nižších pásmach. Dajú sa tiež použiť na hranie hier, pretože majú režim nízkej latencie, vďaka ktorému nedochádza k oneskoreniu medzi obrazom a zvukom. Potlačenie šumu zase zabezpečuje lepšiu kvalitu zvuku pri telefonovaní, aj keď ho bohužiaľ nie je možné využiť pri počúvaní hudby.

Ovládanie a prevádzkový čas 

Slúchadlá môžete pripojiť k akémukoľvek zariadeniu a ovládať ich jediným dotykom. Takto môžete zvýšiť hlasitosť hudby, pozastaviť film alebo prerušiť hovor. Výdrž batérie je približne 5 hodín a z nabíjacieho puzdra slúchadlá možno plne nabiť ešte trikrát, takže celková výdrž batérie je 20 hodín. Bohužiaľ neumožňujú bezdrôtové nabíjanie, ale sú odolné voči prachu a vode, takže ich možno používať aj pri športe a behu. Za cenu okolo 26 EUR nenájdete na trhu lepšiu voľbu.

Huawei FreeBuds 5i

Zlatá stredná cesta

Vlastnosti

 • 7,5 hodiny prevádzky
 • Aktívne potlačenie hluku
 • Ovládanie gestami
 • Aplikácia na prispôsobenie
 • Odolnosť voči vode a potu

Dostupné u predajcov

alza.sk
planeo.sk


Huawei nie je nová značka na trhu bezdrôtových slúchadiel, ale FreeBuds 5i je v mnohých ohľadoch nový a vylepšený model. Z hľadiska kvality zvuku sa pohybuje skôr na hornej hranici ponúkaných produktov na trhu, ale cenovo stále patrí do strednej triedy.

Štýlový zvukový zážitok

Prostredníctvom špeciálnej aplikácie si môžete prispôsobiť zvuk slúchadiel vrátane potlačenia šumu, ktoré môžete používať pri počúvaní hudby alebo telefonovaní. Dokáže stlmiť zvuky až do 42 dB, zatiaľ čo dva mikrofóny filtrujú hluk z pozadia, keď telefonujete.

Pri počúvaní hudby môžete očakávať veľmi dobrý zvukový zážitok, ale basy žiaľ nie sú až také plné a silné.

Ovládanie gestami

Slúchadlá Huawei FreeBuds 5i majú nielen dotykové ovládanie, ale aj ovládanie gestami, čo znamená, že im môžete priraďovať príkazy posúvaním prsta po vonkajšej časti slúchadla. Reagujú aj na dotyk, takže môžete zvýšiť a znížiť hlasitosť, prejsť na ďalšiu skladbu alebo ukončiť hovor. Má tiež snímač priblíženia, takže prehrávanie sa automaticky zastaví, keď slúchadlo vyberiete z ucha.

Výdrž batérie je 7,5 hodiny bez aktívneho potlačenia hluku a 6 hodín so zapnutým aktívnym potláčaním. Slúchadlá môžu s nabíjačkou fungovať celkovo 28 hodín, bezdrôtové nabíjanie však nie je k dispozícii. Má certifikáciu IP, takže je odolné voči vode a potu. Môžete si ich preto bez obáv vziať so sebou do posilňovne.

Naši obľúbenci z posledných rokov

Bezdrôtové slúchadlá SONY WF-1000XM4

Naša voľba

Vlastnosti

 • vynikajúce aktívne potlačenie hluku
 • dlhý prevádzkový čas
 • odolné voči vode a potu
 • perfektne sedia v ušiach
 • kompatibilné so všetkými zariadeniami

Dostupné u predajcov

tpd.sk
alza.sk


Pred dvoma rokmi spoločnosť Sony hrdo tvrdila, že vyrába bezdrôtové slúchadlá, ktoré najlepšie potláčajú okolitý hluk. Odvtedy však Dunajom pretieklo veľa vody a ich konkurenti nezaháľali a posunuli slúchadlá od Sony v rebríčku na nižšie priečky. Do teraz…

Hluk z okolitého prostredia je úplne potlačený

Vďaka novému čipu V1 dokážu slúchadlá Sony neuveriteľne kvalitne potlačiť okolitý hluk. Môžu za to nielen technické inovácie, ale aj skvele padnúce špongiové štuple do uší. V balení ich nájdete v 3 rôznych veľkostiach, aby si každý našiel tú správnu, dokonale padnúcu veľkosť.

Počúvajte hudbu aj v daždi

Bezdrôtové slúchadlá SONY WF-1000XM4 sú odolné voči vode a potu, takže sa nemusíte obávať, ak chcete počúvať hudbu pri intenzívnejšom tréningu či počas dažďa. Slúchadlá dokážete ovládať aj dotykom. Stačí, ak si v aplikácii nastavíte rôzne gestá a ich funkcie a ovládanie slúchadiel tak plne prispôsobíte.

Vychutnávajte si hudbu dlhé hodiny

Čo sa týka prevádzkovej doby slúchadiel, Sony tiež prišlo s vynikajúcou ponukou. Vaše obľúbené skladby tak vďaka SONY WF-1000XM4 môžete počúvať 8 hodín aj so zapnutým aktívnym filtrovaním okolitého hluku. V porovnaní s prevádzkovou dobou slúchadiel od konkurentov, ktoré ponúkajú približne 5 hodín je to dosť veľký rozdiel. A ak sa nachádzate na tichom mieste a nepotrebujete filtrovanie hluku, hudba vám zo slúchadiel Sony môže v ušiach znieť až 12 hodín.

Ktoré bezdrôtové slúchadlá kúpiť?

Doba nabíjania a prevádzky

Ak si chcete kúpiť bezdrôtové slúchadlá, jednou z prvých a najdôležitejších vlastností, ktoré treba pri ich výbere zvážiť, je okrem ceny aj výdrž batérie. Mnohí pred kúpou neuvažujú nad tým, ako dlho vydrží toto zariadenie na jedno nabitie, alebo ako efektívne možno predĺžiť výdrž batérie, ak si vyberiete model, ktorý sa dodáva s nabíjačkou.

Výdrž batérie

Vo všeobecnosti odporúčame, aby ste siahli po bezdrôtových slúchadlách, ktoré na jedno nabitie vydržia hrať aspoň 8-10 hodín. Je to dôležité preto, lebo mnohí ľudia prispôsobujú ich používanie svojmu pracovnému času. 8 hodín im bohato stačí na to, aby vydržali takmer celý deň a mali dostatok batérie aj počas cestovania z práce domov.

Nabíjanie a nabíjačka

Pokiaľ ide o nabíjanie, väčšina bezdrôtových slúchadiel využíva alternatívu nabíjania, ktorá spočíva v odolnom, vysoko zabezpečenom puzdre, ktoré je zároveň držiakom, dokom aj nabíjačkou. Toto však neplatí vždy, pretože na trhu stále nájdete aj také slúchadlá, ktoré sú k dispozícii len s káblovým nabíjaním a puzdrom, ktoré slúži len na prenášanie.

Nabíjačka je tiež veľmi užitočným príslušenstvom a oplatí sa vybrať si z ponuky produktov, ktoré sú ňou vybavené. Tieto puzdrá môžu fungovať aj ako externá batéria, vďaka čomu môžete vybité bezdrôtové slúchadlá veľmi rýchlo dobiť, čo oceníte najmä, keď ste v práci alebo na cestách.

Čas nabíjania

Doba nabíjania bezdrôtových slúchadiel vždy závisí od režimu nabíjania a v prípade riešenia s nabíjacím puzdrom od výkonu externých batérií. Tie s dlhšou výdržou batérií sa budú samozrejme nabíjať dlhšie, pričom to často trvá až 5 – 6 hodín do úplneho nabitia.

Samozrejme, nenabíjajú sa len slúchadlá, ale aj batéria nabíjačky. Ak budete slúchadlá nabíjať výlučne z externého zdroja napájania – čo môže v mnohých prípadoch ľahko zdvojnásobiť celkovú výdrž batérie – proces nabíjania bude zvyčajne trvať kratšie.

Myslite na to, že čas nabíjania často závisí od výrobcu, pretože existuje mnoho rôznych technológií nabíjania. Niektoré nabíjajú malé zariadenia za niekoľko minút, iným trvá hodiny, kým prenesú dostatok energie na ďalšiu hodinu alebo dve používania.

Pripojenie cez Bluetooth

V súčasnosti na trhu nájdete bezdrôtové slúchadlá len s pripojením cez Bluetooth. Vďaka Bluetooth je to veľmi pohodlné, ale aj tak je dôležité dávať pozor, ktorý model si vyberiete, pretože v technológii existujú rozdiely.

Vždy je dobré vybrať si výrobok s technológiou Bluetooth piatej generácie, pretože tie poskytujú nielen oveľa kvalitnejší prenos signálu, čo zabezpečí plnší a kvalitnejší zvuk, ale aj oveľa bezpečnejšie a stabilnejšie spojenie medzi slúchadlami a smartfónom alebo iným pripojeným zariadením.

Mikrofóny a reproduktory

Hoci sú mikrofóny a reproduktory veľmi dôležitou súčasťou bezdrôtových slúchadiel, pre bežných ľudí môže byť náročné vybrať najvhodnejší model. Na začiatku treba poznamenať, že bezdrôtové slúchadlá nie sú určené na profesionálne používanie, preto nemôžete očakávať, že dokážu preniesť všetky vrstvy a detaily zvuku, pretože často aj keď o tom neviete počúvate menej kvalitné streamy alebo súbory mp3.

V našom teste sme sa zamerali a vyberali slúchadlá, ktoré vo svojej kategórii ponúkajú prijateľnú kvalitu zvuku. Čo by mohlo pri kúpe bezdrôtových slúchadiel ešte dôležitejšie než kvalita zvuku je funkcia potlačenia šumu. Ak teda nehovoríme o slúchadlách na profesionálne použitie je zbytočné zastavovať sa a hovoriť o číslach, impedancii a frekvenčných rozsahoch.

Rovnako je to aj s mikrofónmi. Odporúčame uistiť sa, že v zariadení je zabudovaný mikrofón, ktorý dokáže zachytiť správnu úroveň signálu, aby ste pri telefonovaní nemuseli kričať a druhá strana tak jasne rozumela, čo hovoríte. Je to naozaj užitočné príslušenstvo, preto sa oplatí vybrať model, ktorý mikrofón má.

Kontrola hluku

Po výbere mikrofónu a reproduktora je pri kúpe bezdrôtových slúchadiel ešte dôležitejšie venovať pozornosť potlačeniu hluku. Riešenia s aktívnymi technikami potlačenia hluku fungujú pri týchto malých zariadeniach prekvapivo dobre. Naozaj dobre filtrujú vonkajší hluk s prakticky opačným generovaním zvuku, čo je dôležité najmä pri telefonovaní.

Pasívne systémy potlačenia hluku však nie sú pre tento typ výrobku veľmi účinné. Samozrejme, že filtrujú časť okolitého hluku zvonku, ale stále prepúšťajú príliš veľa hluku, čo môže byť rušivé. Pri výbere by ste to mali brať do úvahy a treba mať na pamäti aj to, že lacnejšie slúchadlá sú často vybavené touto menej kvalitnou technológiou, takže nezaručujú vysoké potlačenie hluku.

Dizajn, vyhotovenie a povrchová úprava

Okrem technologickej stránky je pri bezdrôtových slúchadlách mimoriadne dôležitý aj ich dizajn a prispôsobenie. Keďže vo väčšine prípadov si ich pred kúpou nemôžete vyskúšať – nebolo by to príliš hygienické -, oplatí sa vyberať modely, ktoré ponúkajú viac možností ako napríklad so silikónovými vložkami do uší v rôznych veľkostiach, ktoré zabezpečia dokonalé prispôsobenie.

Je tiež dôležité spomenúť, že z hľadiska konštrukcie existujú tri typy bezdrôtových slúchadiel:

 • Slúchadlá do uší alebo In-Ear slúchadlá, pri ktorých sú obzvlášť dôležité vyššie uvedené vložky do uší.
 • In-ear, alebo Earbuds, slúchadlá do uší, kde sa okrem vložiek musí zohľadniť aj vonkajšia konštrukcia a tvar ucha a rozmery vonkajšej časti ucha.
 • Earbuds – slúchadlá s klipsňami na uši, ktoré ponúkajú maximálnu stabilitu.

Odolnosť a vodotesnosť

Odolná konštrukcia je veľmi dôležitá pre všetky bezdrôtové slúchadlá. Medzi jednotlivými modelmi sú veľké rozdiely, pričom niektoré drahé výrobky sa prekvapivo ľahko rozbijú a niektoré veľmi lacné sú mimoriadne odolné.

V tomto bode našej recenzie sme preto vychádzali z oficiálnych vlastností a hodnotení. Pred kúpou treba brať do úvahy aj odolnosť voči prachu a vode, pretože slúchadlá máme často v ušiach, keď sme vonku. Je preto dobré mať pocit istoty, že sú dobre izolované a môžeme ich nosiť aj v prašnom prostredí či v silnom vetre alebo miernom daždi bez toho, aby sme ich museli vyberať.                                                                           

Náš výber sa vždy zakladá na praktickej skúsenosti

Hoci sme vyššie uviedli technologické vlastnosti, ktoré by mali bezdrôtové slúchadlá pri výbere spĺňať, je dôležité zdôrazniť, že spôsob, akým sa budú používať, je vždy jedným z najdôležitejších faktorov, keď zvažujete kúpu.

Ak ich napríklad chcete používať pri športe, môže byť nevyhnutnosťou konštrukcia s háčikom, ktorá zabezpečí, že budú vždy bezpečne a stabilne v ušiach. Ak často cestujete, potom je zrejmé, že hlavným faktorom je potlačenie hluku a dlhá výdrž batérie, zatiaľ čo pri domácom alebo kancelárskom používaní sa môžete zamerať aj na kvalitu zvuku a pohodlie.