legjobb robotporszívók 2020-ban

Robotický vysávač: testy & recenzie (2024) – pozrieme sa na tie najlepšie

Naposledy upravené:

Náš sprievodca robotických vysávačov je spracovaný tak, aby ušetril čas, energiu a v neposlednom rade aj peniaze tým, ktorí sa chystajú kúpiť si robotický vysávač.

Obsah

Tento sprievodca nákupom je výsledkom niekoľkomesačného prieskumu, testovania a tímovej práce.

Naším cieľom je objektívne predstaviť našim čitateľom ponuku najlepších robotických vysávačov na súčasnom trhu.

Zdroje prieskumu

Náš prieskum robotických vysávačov vychádza z nasledujúcich zdrojov:

 • nezávislé testy a vlastné skúsenosti;
 • nezávislé zahraničné testy a zdroje;
 • analýzy overených recenzií zákazníkov doma a v zahraničí.

Náš prieskum nie je sponzorovaný výrobcami ani distribútormi a je úplne nezávislý.

Náš sprievodca nákupom robotických vysávačov je neustále aktualizovaný, aby sme našim čitateľom poskytovali vždy aktuálne informácie. Poďte sa s nami pozrieť na najlepšie robotické vysávače.

Najlepšie robotické vysávače podľa nás

Roborock S8Naša voľba v top kategórii

Výhody

 • 6000 Pa sací výkon
 • Funkcia VibraRise
 • Dvojitá kefa na podlahu
 • Pokročilý navigačný systém
 • Všestranná telefónna aplikácia

Dostupný u predajcov

alza.sk
tpd.sk
roboticky-vysavac.sk
planeo.sk
andreashop.sk

Roborock S8 je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysoko výkonný, moderný robotický vysávač s vynikajúcimi čistiacimi vlastnosťami a pokročilými funkciami.

Vynikajúce schopnosti

Roborock S8 je považovaný za jedného z najlepších robotických vysávačov na trhu, najmä pokiaľ ide o čistiacu výkonnosť. Túto vynikajúcu schopnosť mu zabezpečujú 6000 Pa sacia sila, dvojitá silikónová kefa, odolná bočná kefa a technológia HyperForce.

S funkciou VibraRise môžeme dosiahnuť vynikajúce výsledky aj pri mokrom čistení. Jeho schopnostiam prispieva aj možnosť nastavenia množstva vody, pričom mop robotického vysávača dokáže vykonávať až 3000 vibrácií za minútu. Týmto pohybom je schopný účinne odstrániť aj zaschnuté a ťažko odstrániteľné nečistoty.

Kvalitné senzory

Navigácia robota Roborock S8 je založená na LiDAR senzoroch, ktoré sú schopné presne zmapovať celý byt. Mapy sú viditeľné vo formáte 2D aj 3D a vďaka zabudovaným senzorom dokáže robot ešte presnejšie reagovať na prekážky v jeho ceste.

Fungovanie robota môžeme ovládať cez telefónnu aplikáciu. Okrem spustenia robota poskytuje množstvo nastavení, ktoré zabezpečujú spoľahlivú prácu robotického vysávača. Môžeme mu vytvoriť virtuálne steny, nastaviť časovanie pre jeho činnosť a regulovať saciu silu.

Dreame L10s ProVynikajúci robotický vysávač z prémiovej kategórie 

Výhody

 • Vynikajúci pomer ceny a výkonu
 • LiDAR navigačný systém
 • 5300 Pa sacia sila
 • Množstvo inteligentných funkcií
 • Otočná mopovacia podložka

Dostupný u predajcu

alza.sk
heureka.sk

Ak hľadáte robotický vysávač s vysokým výkonom z luxusnej kategórie, ktorý ponúka množstvo inteligentných funkcií či nastavení a zároveň umožňuje použitie otočnej mopovacej podložky, toto je skvelá alternatíva.

Upratuje najlepšie

Robotický vysávač Dreame L10s Pro síce patrí cenovo už do strednej kategórie, no v praxi sa skôr blíži vysávačom z luxusného segmentu. Jeho sacia sila je nastaviteľná v štyroch úrovniach a 5300 Pa dokáže dôkladne vysať aj hrubšie koberce a jeho mopovacia funkcia určite tiež stojí za povšimnutie.

Tento model totiž disponuje rotačnými mopovacími podložkami s vysokou rýchlosťou, čo vytvára nový level pri mopovaní. Dôkladný účinok čistenia prináša dokonalú čistotu na všetkých tvrdých podlahách a vďaka zdvíhateľnému mopu nebudú počas mopovania vlhké ani vaše koberce.

Orientuje sa pomocou LiDAR senzorov 

Podobne ako tie najlepšie robotické vysávače, aj produkt od spoločnosti Dreame využíva LiDAR senzory na navigáciu. Inteligentný navigačný systém nie len mapuje vašu domácnosť, ale vďaka algoritmu pre svetelné a 3D obrazy exceluje aj v inteligentnom vyhýbaní sa prekážkam.

Samozrejme nechýbajú mu ani inteligentné funkcie. L10s Pro sa dá nastaviť prostredníctvom vlastnej sprievodnej aplikácie, kde je možné vytvárať virtuálne steny, nastavovať zakázané zóny a dokonca aj definovať, ako má robot pracovať v jednotlivých miestnostiach. A vďaka podpore pre Siri, Amazon Alexa a Google Asistenta nie je problém ani jeho ovládanie pomocou hlasu.

Dreame L10 UltraPrémiová voľba v top kategórii

Výhody

 • Účinný samočistiaci a samovyprázdňovací systém
 • Navigácia s LiDAR senzormi
 • Sací výkon 5300 Pa
 • Mopovacie podložky s otáčaním
 • Vlastná sprievodná aplikácia

Dostupný u predajcov

alza.sk
heureka.sk

Hľadáte robotický vysávač, ktorý otvára cestu do vyššej ligy, a to v každom ohľade, ale stojí menej ako klasické prémiové modely? Potom pre vás bude Dreame L10 Ultra správnou voľbou!

Vysáva, umýva a naviguje s LiDAR senzorom ako tí najlepší 

Robotický vysávač Dreame naozaj ponúka vstup do sveta produktov vyššej kategórie. Jeho schopnosti môžeme bez obáv porovnávať s tými najlepšími aj vďaka špeciálne navrhnutej hlavnej kefe a saciemu výkonu 5300 Pa, ktoré poskytujú výborný výkon na kobercoch aj tvrdých podlahách.

Navyše, tvorí novú úroveň pre umývanie, keďže namiesto tradičných mopov tu pracujú dve otáčajúce sa mopovacie podložky, ktoré pracujú pri otáčkach 180 RPM a zvládajú tak aj zaschnuté nečistoty. Všetko to korunuje navigácia postavená na LiDAR senzoroch doplnená o SLAM algoritmus pre presnosť.

Vlastný samočistiaci a samovyprázdňovací systém umožňuje automatizáciu prevádzky

Ak by vynikajúci čistiaci výkon nestačil, Dreame L10 Ultra môže byť takmer úplne automatizovaný. Jeho špeciálna dokovacia stanica je vybavená systémom Dual Boost 2.0, ktorý po každom upratovaní vysaje nazbieranú špinu do externého zberného vrecka s objemom 3 litre.

To však stále nie je všetko. Vďaka funkcii samočistenia dokovacia stanica zároveň umýva aj suší mopovacie podložky, aby bolo zariadenie vždy pripravené na ďalšie čistenie bez nepríjemných zápachov. S pridruženou aplikáciou Dreamhome je spustenie, ale aj prevádzka a nastavenie veľmi jednoduché.

Xiaomi Robot Vacuum S10+

Inovatívny systém čistenia s 2 mopmi

Výhody

 • Vylepšený mopovací systém
 • Sacia sila 4000 Pa
 • 3D funkcia prekážkami vyhýbania sa
 • Užitočná sprievodná aplikácia
 • LDS laserová navigácia

Dostupný u predajcu

alza.sk
tpd.sk
planeo.sk
roboticky-vysavac.sk

Chcete si kúpiť robotický vysávač s vynikajúcimi čistiacimi vlastnosťami za prijateľnú cenu? Xiaomi Robot Vacuum S10+ určite nesklame.

S dvojitou čistiacou kefou pre čistú podlahu

Robotický vysávač S10+ otvára úplne nový smer vo svete robotických vysávačov s funkciou mopovania. Namiesto vibračného mopu tu máme hneď dve otáčajúce sa mopovacie handričky, ktoré zabezpečujú, že počas mokrého utierania vždy dosiahneme bezchybnú čistotu povrchu podlahy.

S jeho pomocou sa dá ľahko vyčistiť až 150 metrov štvorcových plochy, no rovnako efektívne je aj z hľadiska tradičného vysávania. V tejto oblasti sa vyznačuje sacím výkonom 4000 Pa, ktorý je možné regulovať v 4 stupňoch, pri zachytávaní nečistôt a prachu v 450 ml nádobe na prach obstojí aj vo väčších bytoch.

Laserová navigácia a 3D funkcia vyhýbania sa prekážkam

Potom, čo je robot vybavený laserovými navigačnými senzormi LDS LiDAR, dokáže nielen mapovať miestnosti, ale aj vykonávať celý proces čistenia s mimoriadnou dôkladnosťou. S funkciou 3D vyhýbania sa prekážkam skutočne vidí a vníma svoje okolie.

Preto od neho možno očakávať sofistikovanejšiu a dôkladnejšiu prácu, pričom mu nerobí problém, ak si deti nepoukladajú hračky alebo ostane papuča uprostred miestnosti. Ako smart zariadenie disponuje množstvom automatizovaných funkcií, pričom jeho nastavenie môžeme vykonávať cez náš vlastný smartfón.

Roborock Q8 Max – Prémiová voľba v strednej kategórii

Výhody

 • Dvojitý silikónový kartáč (DuoRoller)
 • 5500 Pa sacia sila
 • LiDAR navigačný systém
 • Reaktívne vyhýbanie sa prekážkam
 • Vysávanie a mopovanie súčasne

Dostupný u predajcu

roboticky-vysavac.sk
alza.sk
tpd.sk

Ak preferujete pokročilú technologickú výbavu, Roborock Q8 Max je vynikajúci robotický vysávač s výborným pomerom ceny a výkonu, ktorý poskytuje silné upratovacie schopnosti.

S dvojitým kartáčom a extrémnou sacou silou 

Roborock Q8 Max nemá vo vysávaní skoro konkurenciu. Tento prístroj totiž využíva technológiu DuoRoller, čo znamená, že má dvojitý gumový kartáč, a to s 5500 Pa sacou silou, ktorá zabezpečuje dôkladné čistenie tvrdých podláh aj kobercov.

Okrem toho nechýba ani funkcia mopovania – vďaka technológii Twin Cleaning Power je schopný súčasne vysávať a utierať podlahu. Táto inteligentná funkcia je v praxi veľmi užitočná.

LiDAR senzory podporujú efektívne upratovanie 

Jednou z výhod robotického vysávača je použitie LiDAR senzorov spolu s navigačným systémom s reaktívnym vyhýbaním sa prekážkam. Vďaka tomu robí nielen dôkladnú, ale aj rýchlu prácu.

Roborock Q8 Max zároveň podporuje viacúrovňové mapovanie, individuálne čistiace rutiny, plánovateľné nabíjanie a má silnú softvérovú podpora. Navyše tí, ktorí si zakúpia verziu so samočistiacim dokovacím systémom, dostanú model Q8 Max+, ktorý je dodávaný so špeciálnym príslušenstvom.

Roidmi Eve CCŠampión pomeru ceny a výkonu v strednej triede 

Výhody

 • Vlastný samočistiaci systém
 • Až 180 minút upratovania na jedno nabitie
 • Presná LDS laserová navigácia
 • Sací výkon 3800 Pa
 • Aplikácia ponúkajúca mnoho možností

Dostupný u predajcov

roboticky-vysavac.sk

Robotický vysávač Roidmi Eve CC láka na výborný pomer ceny a výkonu, na trhu s robotickými vysávačmi so samočistiacim systémom, pričom vo výkone upratovania nezaostáva, ak plocha nášho domova nepresahuje 150 štvorcových metrov.

Vysaje domácnosť a potom vyprázdni vlastný zberný kontajner 

Robotický vysávač Roidmi Eve CC sľubuje skvelé vlastnosti pre automatizované upratovanie. Vďaka saciemu výkonu 3800 Pa dokáže poskytnúť dokonalú čistotu na všetkých druhoch podláh a vďaka pokročilému samočistiacemu systému sa dokonca pripraví aj na ďalší cyklus upratovania.

Dokovacia stanica totiž nielen že nabije zariadenie, ale do externého vrecka na prach za pár sekúnd prečerpá špinu a prach nazbieraný vysávačom. S vreckom na prach o objeme 2,5 litra dokáže upratovať až 60 dní bez toho, aby potreboval ľudský zásah. Teda aspoň v prípade, že nepoužívame funkciu mokrého mopovania. 

Nezlyhá ani vo väčších bytoch 

Robotický vysávač Roidmi je navrhnutý tak, aby mohol perfektne plniť svoje úlohy aj vo väčších bytoch. Na jedno nabitie dokáže pracovať až 180 minút, čo mu umožňuje upratať až 150 štvorcových metrov bez problémov.

Na orientáciu využíva výkonnú LDS laserovú navigáciu, ktorá okrem mapovania podporuje aj bežné upratovanie. Aplikácia, ktorá dopĺňa zariadenie, navyše ponúka veľa možností nastavenia, takže môžeme zariadeniu určiť rôzne čistiace zóny, rutiny a ďalšie nastavenia, ktoré budú vyhovovať našim potrebám.

Xiaomi Robot Vacuum X10Zlatá stredná cesta

Výhody

 • Samočistiaci dokovací systém
 • 4000 Pa sacia sila
 • LiDAR laserový navigačný systém
 • Až 200m2 plochy na jedno nabitie
 • Užitočná sprievodná aplikácia

Dostupný u predajcu

roboticky-vysavac.sk
alza.sk
tpd.sk
planeo.sk

Ak hľadáte robotický vysávač s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu, ktorý účinne upratuje, disponuje samočistiacim systémom a zároveň zostáva cenovo dostupný, Xiaomi Robot Vacuum X10 môže byť pre vás tá správna voľba..

Vysáva, mopuje a to všetko s vysokou presnosťou 

Xiaomi robotický vysávač nie je vhodný len pre bežné vysávanie, ale aj pre umývanie podláh. Osobitne exceluje vo vysávaní suchého prachu a so 4000 Pa sacou silou ponúka vynikajúci výkon nielen na tvrdých podlahách, ale aj na kobercoch. 

Efektivitu vysávania ešte zvyšuje LiDAR laserový navigačný systém. Táto presná a účinná technológia sa postará o mapovanie vášho domova, vyhýbanie sa prekážkam a môže byť veľmi užitočná aj pre ďalšie nastavenia. Ani tma mu tak nebráni v činnosti. 

Jednoduché ovládanie aj vyprázdnenie nádoby s nečistotami 

Pre tých, ktorí sa obávajú ovládania robotických vysávačov, Xiaomi Robot Vacuum X10 určite nezaostáva. S anglickou sprievodnou aplikáciou je veľmi jednoduché vykonávať akékoľvek nastavenia, čo znamená, že aj na diaľku môžeme úplne prispôsobiť jeho prácu našim potrebám.

To však nie je všetko, pretože výrobok prináša novú úroveň pohodlia a automatizácie. Jeho špeciálny samočistiaci dokovací systém dokáže po každom upratovaní vyčerpať obsah interného zásobníka do externej nádoby s objemom 2,5 litra. To znamená, že môže fungovať až 60 dní bez ľudskej intervencie.

Xiaomi Robot Vacuum S10 – s laserovou navigáciou

Vstup do strednej kategórie

Výhody

 • Laserová navigácia LDS
 • Komplexné vnímanie prostredia
 • Cikcak a Y-tvar čistiacich trás
 • Sacia sila 4000 Pa
 • nteligentná nádrž na vodu

Dostupný u predajcu

alza.sk
planeo.sk
tpd.sk
roboticky-vysavac.sk

Keby sme chceli vstúpiť do ďalšej úrovne robotického vysávania s produktom za prijateľnú cenu, Xiaomi Robot Vacuum S10 by sme rýchlo privítali ako nového člena rodiny.

Robotický vysávač, ktorý sa v byte určite nestratí

Okrem svojho pôsobivého čistiaceho výkonu, je najväčšou výhodou robotického vysávača Xiaomi Robot Vacuum S10použitie laserového navigačného systému LDS. S jeho pomocou je schopný skenovať náš domov v rozsahu 360 stupňov a presne rozpoznať všetko vybavenie v domácnosti.

Tento robotický vysávač sa teda v byte určite nestratí, vytvorí presnú mapu každej miestnosti, čo nám neskôr dáva množstvo nastavovacích možností cez sprievodnú aplikáciu. Zakázané zóny? Virtuálne steny? Upratovanie načas? Nič nie je nemožné!

Upratuje cik-cak, ale presne vie, čo robí

Sací motor, ktorý možno prevádzkovať v štyroch prevádzkových režimoch, nebude mať problém pozbierať hrubšie koberce či väčšie kusy nečistôt. To všetko navyše sprevádza 130-minútová prevádzková doba a vylepšená funkcia mopovania!

Robotický vysávač Xiaomi Robot Vacuum S10 si navyše k inteligentnej vodnej nádrži výrazne vylepšil aj svoje čistiace schopnosti. Dokáže umývať podlahu vo forme cikcaku a Y-tvaru, čo oproti tradičnému prístupu poskytuje oveľa pôsobivejšie výsledky.

Xiaomi Robot Vacuum E10 – pre menšie byty

Cenovo výhodná voľba

Výhody

 • dostupná cenová kategória
 • dôkladné suché upratovanie
 • mokré utieranie
 • gyroskopická navigácia
 • nízky profil

Dostupný u predajcu

alza.sk
tpd.sk
planeo.sk
roboticky-vysavac.sk

Hľadáte cenovo dostupný robotický vysávač, ktorý dokáže udržiavať čistotu v menšom byte a vyžaduje len drobné kompromisy v porovnaní so základnou úrovňou? Ak je vaša odpoveď áno, potom by ste mali spoznať model Xiaomi Robot Vacuum E10!

Je najvýkonnejším vo vysávaní, ale v prípade potreby aj umyje

Xiaomi Robot Vacuum E10 je poháňaný silným sacím motorom s výkonom 4000 Pa. Jeho nastaviteľný výkon v štyroch úrovniach dokáže denne v menšom byte povysávať koberce a vyčistiť prach ako aj nečistoty z tvrdých podláh.

Zariadenie má hlavnú kefu so silikónovými lamelami a pružnú bočnú kefu, pričom nechýba ani funkcia mopovania. Vďaka inteligentnej nádrži na vodu môžete jednoducho ovládať, koľko vody spotrebujete, a ako efektívne podlahu umyjete.

Prispôsobuje sa nám a dokonca sa zmestí aj pod posteľ.

Výrobca samozrejme v robotickom vysávači Xiaomi Robot Vacuum E10 využil najmodernejšie inteligentné systémy, takže sa ľahko prispôsobuje našim potrebám. Jeho mobilná aplikácia je vhodná nielen pre prvotné nastavenie, ale aj veľmi jednoduchá pre neskoršie ovládanie.

Navigácia je založená na gyroskopickom systéme a vstavané senzory zabezpečujú flexibilný, bezpečný a plynulý chod. Tento robotický vysávač má navyše výšku iba 8 centimetrov, čo mu umožňuje vyčistiť aj miesta, na ktoré by sme pri bežnom vysávači ani nepomysleli!

Roborock S8 Pro UltraNajlepší robotický vysávač prémiovej triedy 

Výhody

 • Multifunkčná dokovacia stanica
 • Obchádzanie prekážok (AI)
 • Úplne automatizovaná prevádzka
 • Nová generácia funkcie mopovania VibraRise
 • Sacia sila 6000 Pa

Dostupný u predajcov

roboticky-vysavac.sk
alza.sk
planeo.sk
tpd.sk
andreashop.sk

Ak nie ste ochotní robiť kompromisy a hľadáte len to najlepšie, Roborock S8 Pro Ultra je v svete robotických vysávačov to, čo Rolls Royce v automobilovom priemysle.

V oblasti vysávania a mopovania nemá konkurenciu

Na medzinárodnom trhu je robotický vysávač Roborock víťazom mnohých testov a získal vynikajúce hodnotenia od zákazníkov. Reprezentuje najvyššiu úroveň a nie je to žiadna náhoda, keďže v čistení momentálne nemá obdobu.

To všetko vďaka vlastnostiam ako sú DuoRoller – dvojitá hlavná kefa, sacia sila 6000 Pa a technológia VibraRise 2.0, ktorá prináša novú úroveň mopovania. Navyše s podporou senzorov LiDAR a systémom na obchádzanie prekážok založenom na AI!

Multifunkčná dokovacia stanica automatizuje takmer všetky procesy

Dôvodom, prečo je Roborock S8 Pro Ultra obzvlášť populárny, je jeho multifunkčná dokovacia stanica. Táto stanica totižto nielen, že nabije robotický vysávač energiou a odsaje obsah nádoby na prach, ale je schopná robiť omnoho viac.

Príkladom je, že umýva a dokonca aj suší mop teplým vzduchom, čím zabraňuje vzniku plesní alebo nepríjemných zápachov. Zariadenie navyše dokáže priamo naplniť vodný zásobník robotického vysávača, čím automatizuje jeho prácu na niekoľko dní vopred!

Roborock Q Revo

Šampión v pomere cena/výkon na najvyššej úrovni

Výhody

 • Automatické vyprázdňovanie koša na prach a sušenie mopov
 • Sací výkon 5500 Pa
 • Navigačný systém založený na senzore LiDAR
 • Rotačné hlavy mopov
 • Množstvo inteligentných funkcií

Dostupný u predajcov

ALZA.sk
andreashop.sk
roboticky-vysavac.sk

Ak chcete takmer plne automatizovaný robotický vysávač za prijateľnú cenu, Roborock Q Revo vás nesklame, pokiaľ ide o suché aj mokré čistenie.

Multifunkčný dok, ktorý dokáže takmer všetko

Jednou z najväčších výhod zariadenia Roborock Q Revo je vynikajúci pomer ceny a výkonu. Dodáva sa totiž s dokovacou stanicou podobnou Roborock S8 Pro Ultra, ktorá ako multifunkčné riešenie ponúka veľa možností automatizácie. Odčerpáva nádobu na prach, umýva a suší mop a dokonca dopĺňa vodu do nádržky mopu.

To znamená, že prevádzku robotického vysávača môžete prakticky automatizovať na niekoľko dní, takže sa môžete tešiť z dokonale čistého domova každý deň v týždni. Roborock Q Revo v tomto smere nesklame, má sací výkon 5500 Pa na koberce a dvojitý rotačný mop na vytieranie.

Presný, precízny a veľmi inteligentný

Rovnako ako väčšina robotických vysávačov tohto výrobcu je aj tento model vybavený množstvom inteligentných funkcií. Vďaka vlastnej sprievodnej aplikácii si pomocou neho môžete upraviť celý rad nastavení, ale nechýba ani hlasové ovládanie spolu so širokou škálou bezpečnostných funkcií.

Jeho práca je veľmi presná a precízna vďaka navigačnému systému založenému na senzoroch LiDAR a podporovaného pokročilými algoritmami. Vďaka tomuto systému si Roborock Q Revo poradí až s niekoľkými mapami, ale dokáže sa aj presne vyhýbať prekážkam alebo čistiť okolo stien a nábytku bez toho, aby spadol.

Dreame Bot L10s UltraČakateľ na trón

Výhody

 • Samočistiaci a samovyprázdňovací dokovací systém
 • Otáčajúca sa mopovacia technológia
 • Sací výkon 5300 Pa
 • Navigácia kombinovaná s umelou inteligenciou
 • Efektívna sprievodná aplikácia

Dostupný u predajcov

roboticky-vysavac.sk
andreashop.sk

Chcete do bytu robotický vysávač, ktorý nie lenže výborne upratuje, ale má aj automatizovanú väčšinu svojich funkcií? Potom Dreame Bot L10s Ultra rozhodne stojí za pozornosť. 

Dokovacia stanica automatizuje upratovanie na dni dopredu 

Robotický vysávač Dreame skutočne predstavuje špičku v automatizácii. Nie len, že si sám zmapuje byt a nabije sa, ale tiež manažuje celý upratovací proces. Jeho dokovacia stanica je schopná presunúť nazbieraný prach a nečistoty do 3-litrového externého vrecka na prach a to zďaľeka nie je všetko.

V prípade potreby dokáže doplniť vodu do vodného zásobníka zariadenia, vyčistiť špinavé mopy a následne ich aj vysušiť, aby sa tak zabránilo nepríjemným pachom alebo plesniam. Všetko je podporené silným softvérovým zázemím, vďaka ktorému môžeme cez smartfón riadiť samovyprázdňovanie, samočistenie a celý upratovací proces. 

Robotický vysávač predstavuje novú úroveň mopovania 

Bot L10s Ultra nesklame ani z hľadiska kvality upratovania. S robustnou gumenou kefou a sacím výkonom 5300 Pa poskytuje bezchybnú čistotu na kobercoch aj tvrdých podlahách, zatiaľ čo dvojité otáčajúce sa mopy privádzajú mokré upratovanie na úplne novú úroveň.

Pokiaľ ide o čistotu podlahy v dome či byte, Dreame predstavuje novú generáciu aj vďaka svojej prvotriednej navigácii. Senzory podporené umelou int

Skvelé alternatívy, ktoré stoja za povšimnutie

Dreame D10s Pro

Výhody

 • Sací výkon 5000 Pa
 • Vibrácie pri mopovaní
 • AI založené vyhýbanie sa prekážkam
 • Až 280 minút upratovania na jedno nabitie
 • Aplikácia Dreamehome

Dostupný u predajcov

alza.sk

Chceme cenovo dostupný robotický vysávač s vysokým výkonom, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcim sacím výkonom a technológiou vibrácií pri mopovaní? S Dreame D10s Pro určite nesklameme!

Silný sací efekt a vibrácie pri mopovaní 

Pokiaľ ide o upratovanie, robotický vysávač Dreame sľubuje výborný výkon. Jeho špeciálne navrhnutá gumová kefa spolu s sacím výkonom 5000 Pa dokonale čistí koberce, zbiera hrubšie nečistoty z tvrdých podláh a dokáže zvládnuť aj dlhšie vlasy.

Efektívnu mopovaciu funkciu zabezpečuje technológia vibrácií. Jemne vibrujúci mop tak veľmi účinne čistí podlahu od nečistôt a vďaka regulovateľnému množstvu vody efektívne odstraňuje aj tie najodolnejšie škvrny.

Nie lenže dobre naviguje, ale aj vyniká v obchádzaní prekážok 

Robotický vysávač Dreame D10s Pro je založený na LDS navigačnom systéme. Vďaka nemu sa veľmi dobre orientuje v dome, presne plánuje svoje trasy a je schopný dynamicky spravovať viacero máp. Jeho vlastný algoritmus pre vyhýbanie sa prekážkam založený na umelej inteligencii zase zvláda neočakávané situácie a navyše má aj vlastnú kameru. 

Robotický vysávač sa môže pýšiť aj veľmi dlhou dobu prevádzky, keďže na jedno nabitie dokáže upratovať až 280 minút, pričom svoje nastavenia môžeme upravovať pomocou vlastnej aplikácie Dreamhome. A to všetko aj na diaľku!

Verzia Plus dostala vlastný samočistiaci systém 

Ak by sme chceli automatizovať prevádzku robotického vysávača, môže byť vhodné zvoliť model Dreame D10s Plus namiesto Pro verzie, ktorý disponuje rovnakými schopnosťami, ale už obsahuje samočistiaci dokovací systém, ktorý zabezpečí, že sa každý deň vrátime do čistého domu.

Dreame D10 PlusVýborný pomer ceny a kvality

Výhody

 • Vynikajúci pomer ceny a kvality
 • Navigácia s LiDAR senzormi
 • Samovyprázdňovací systém
 • Až 180 minút upratovania na jedno nabitie
 • Kompatibilita so systémom Xiaomi

Dostupný u predajcov

heureka.sk

Hľadáte cenovo dostupný robotický vysávač strednej triedy, ktorý sa už osvedčil na medzinárodnom trhu? V tejto kategórii je momentálne ťažké nájsť niečo lepšie ako Dreame D10 Plus!

Ohromujúci výkon doplnený o vlastný samovyprázdňovací systém 

Okrem dobrej ceny je pri produkte Dreame dôležité zdôrazniť aj výkon pri upratovaní. Tento robotický vysávač totiž poskytuje dôkladné upratovanie na všetkých typoch povrchov vďaka saciemu výkonu 4000 Pa a vďaka svojej regulovateľnosti to robí pri prijateľnej úrovni hluku. 

Jeho funkcie sú podporené samovyprázdňovacím systémom, ktorý vďaka kapacite 2,5 litra dovolí robotickému vysávaču automatizovať svoju prácu až po dobu 45 dní. K regulovateľnosti sacieho výkonu D10 Plus pridáva aj špeciálnu rotujúcu kefu a funkciu mopovania.

LiDAR navigačný systém a množstvo inteligentných funkcií 

Výkon upratovania Dreame D10 Plus je výnimočný práve vďaka LiDAR senzoru, ktorý v kombinácii so SLAM algoritmom umožňuje veľmi presné čistenie.

Zmapovanie troch poschodí pre neho tiež nie je problém a s batériou 5200 mAh môže upratovať až 180 minút na jedno nabitie. Všetko je zároveň doplnené množstvom inteligentných funkcií, možnosťami automatizácie, ako aj podporou Amazon Alexa.

Dreame L20 UltraV znamení inovácie 

Výhody

 • Samovyprázdňovacia a samočistiacia dokovacia stanica
 • Otáčací mopovací systém
 • Sací výkon 7000 Pa pri vysávaní
 • Rýchla a presná navigácia
 • Efektívna sprievodná aplikácia

Dostupný u predajcov

roboticky-vysavac.sk

Len to najlepšie je pre vás dostatočne dobré? Máte radi inovatívne a moderné technológie? Potom potrebujete robotický vysávač Dreame L20 Ultra, ktorý patrí medzi tie najlepšie na súčasnom trhu!

Obrovský sací výkon a mimoriadne efektívna mopovacia funkcia 

Robotický vysávač Dreame si nerobí žiadne žarty a každom ohľade poskytuje vynikajúce upratovacie vlastnosti. Keď je potrebné vysávať, vďaka saciemu systému Vormax, s výkonom 7000 Pa, dokáže vyčistiť takmer akýkoľvek povrch od špiny a prachu. Ani hlboké čistenie kobercov s dlhými vláknami tak pre neho nie sú problém. 

Výrobca doplnil tento robotický vysávač aj o mopovaciu technológiu DuoScrub, ktorá je založená na dvoch vysokorýchlostných otáčajúcich sa poduškách, vďaka ktorým dokáže odstrániť aj tie najodolnejšie škvrny z podlahy. Navyše, vďaka technológii MopExtend robotický vysávač pohybuje mopovacou poduškou tak, aby dokázal vytrieť podlahu aj pri nábytku a na ťažko dostupných miestach.

Špeciálna dokovacia stanica nielen vyprázdňuje, ale aj čistí mop 

Veľkou výhodou produktu je, že dokáže upratovať týždne bez ľudskej intervencie. Jeho dokovacia stanica nielen nabíja vysávač, ale aj vyprázdňuje zberný kontajner do 3,2-litrového externého vrecka na prach. Problémom nie je ani doplnenie vodného zásobníka či čistenie špinavých mopovacích podušiek.

Jeho prácu navyše podporuje mimoriadne inteligentný navigačný systém Pathfinder, ktorý je vynikajúci v mapovaní a presnom vyhýbaní sa prekážkam. Vďaka aplikácii Dreame Home môžeme navyše všetky nastavenia spravovať z telefónu, pre maximálne pohodlie.

Výhody robotického vysávača

Jednoduché používanie

Najväčšou výhodou robotického vysávača je, že jeho používanie nie je o nič zložitejšie ako používanie akéhokoľvek iného bežného vysávača a v skutočnosti je podstatne pohodlnejšie. Existujú modely, ktoré sa po spárovaní s aplikáciou – ktorá v úvode zahŕňa zodpovedanie len niekoľkých otázok – dokážu pohybovať po vašej domácnosti a efektívne pracovať. Väčšina modelov dokonca nepotrebuje ani pomoc s nabíjaním – zariadenie sa samo presunie do doku -, stačí vyprázdniť nádobu na prach alebo naplniť prístroj vodou.

Tichá prevádzka

Keďže robotické vysávače pracujú s nižším výkonom – ale často s rovnakou účinnosťou vďaka väčšej ploche, ktorú dokážu pokryť – sú mimoriadne tiché, alebo aspoň vydávajú oveľa menej hluku ako ich bežní konkurenti. Väčšina z nich vydáva zanedbateľný zvuk, ktorý mnohým ľuďom neprekáža ani počas spánku. Samozrejme je možné ich nastaviť tak, aby pracovali a čistili podlahu vždy, keď nie sme doma. Takže, keď prídete domov, dom je úplne čistý a svieži.

Automatická prevádzka

Všetky robotické vysávače sú automatizované, čo znamená, že na čistenie nie je potrebný žiaden náš zásah. Samozrejme, existujú drobné prekážky, ako napríklad technický problém. Tiež je z času na čas potrebné vyprázdniť nádobu na prach alebo naplniť nádrž na vodu, ale ak je všetko na svojom mieste, stačí nastaviť interval a robotický vysávač začne čistiť sám. Keďže malého robota môžeme ovládať aj zo svojho smartfónu, diaľkové používanie je rovnako efektívnou alternatívou. Stačí spustiť príslušnú aplikáciu, ktorá je prepojená priamo s vysávačom. Pokojne tak môžete ovládať alebo zadávať nové nastavenia upratovania, kým ležíte v spálni alebo sedíte v práci.

Dá sa použiť na akomkoľvek rozhraní

Aj keď existujú modely špecializované na určité typy podláh, kvalitnejším robotickým vysávačom už nič nebráni v tom, aby si poradili bez ohľadu na povrchovú úpravu. Parkety, dlažba, koberec alebo iná podlaha – moderné robotické vysávače teraz dokážu rozpoznať všetky, a to buď automaticky, alebo s malou pomocou. Každý povrch si, samozrejme, vyžaduje špecifickú techniku a technológie vysávania, preto sa oplatí vybrať si ten správny pre váš domov, aby bola každá jeho časť žiarivo čistá. Okrem toho už pre niektoré robotické vysávače nie je problém prejsť vyšší prah alebo poradiť si s hrubšími či mäkšími kobercami.

Batériová prevádzka, jednoduché nabíjanie

Hoci medzi bežnými vysávačmi pribúda modelov s batériovým napájaním, väčšina z nich stále funguje v káblovej podobe priamo z elektrickej siete. Všetky robotické vysávače však majú batériovú konštrukciu a na jedno nabitie dokážu vyčistiť bežnú domácnosť až dva alebo trikrát bez toho, aby im v práci prekážali káble. Okrem toho je ich nabíjanie plne automatizované a v sprievodnej aplikácii môžete sledovať stav nabitia ich batérie. Žiadne ďalšie sledovanie nie je potrebné, pretože v závislosti od nastavení sa automaticky vrátia do nabíjacej stanice, aby sa dobili.

Automatizovaná orientácia v celej domácnosti

Mnohí ľudia sa kúpy robotického vysávača najviac obávajú preto, lebo nevedia, ako ho nastaviť, aby upratal každú časť ich domácnosti. Drvivá väčšina dnešných robotických vysávačov má automatický navigačný systém, ktorý veľmi efektívne funguje v lokalizovanom prostredí. Robot v podstate pri prvom použití automaticky prejde domácnosť, zmapuje ju z hľadiska prekážok a typov povrchov. Tým v podstate vytvorí mapu, ktorá bude tvoriť základ pre ďalšie upratovanie. Treba zdôrazniť, že všetko je automatické, používateľ nemá inú možnosť, ako nechať malého robota pracovať, preskúmať priestor a ak je všetko v poriadku, nechať ho začať upratovať.

Veci, na ktoré si treba dať pozor pred kúpou robotického vysávača

Ak uvažujete o kúpe robotického vysávača a zatiaľ ste nemali možnosť ho vyskúšať, len ste ho videli v obchode alebo ste o ňom čítali na internete, je možné, že urobíte veľa chýb. Ak chcete ušetriť peniaze, oplatí sa vám prečítať si pred výberom najlepšieho výrobku nasledujúce rady, na ktoré pri výbere veľakrát zabúdame.

Veľkosť nádoby na prach

V mnohých prípadoch vás výrobcovia klamú, že aj tie najmenšie vysávače obsahujú dostatočne veľký kôš na prach, ale v skutočnosti sú tieto nádoby sotva dostačujúce. Často sa naplnia v polovici bežného upratovania domu, a keď nie ste doma, robotický vysávač nečinne čaká, kým ho niekto vyprázdni. Ak si chcete byť istý, že tento problém nenastane, vyberte si robotický vysávač s minimálne 5 až 600 mililitrovou nádobou na prach, ktorá zaručene vydrží na celé upratovanie.

Veľmi dôležitý je aj výkon batérie

Keďže mnohí ľudia nevedia, ako dlho bude robotický vysávač upratovať ich domácnosť, nedokážu posúdiť, aký výkon batérie je pre takéto zariadenie ideálny. Zvyčajne to závisí od veľkosti domácnosti, ale na vysávač, ktorý vydrží na jedno nabitie iba 60 – 80 minút, radšej rovno zabudnite, pretože to nebude stačiť na upratovanie nehnuteľnosti bežnej veľkosti. Do času upratovania teda bude potrebné zohľadniť aj interval nabíjania. V súčasnosti však existujú robotické vysávače, ktoré dokážu pracovať až 100-120 minút bez nabíjania. V takom prípade si môžete byť takmer istí, že zariadenie zvládne na jeden cyklus obísť celý byt a potom sa doplna nabije.

Najlacnejšie nie je najlepšia voľba

Všeobecne platí, že trh s robotickými vysávačmi je stále taký čerstvý a technológie také citlivé, že sa nevyhnutne neoplatí nakupovať najlacnejší výrobok v nádeji, že by mohol byť postačujúci. Nie, nebude! Robotické vysávače so správnymi zručnosťami, pri ktorých sa len ťažko hľadajú kompromisy, stále stoja viac ako 250€. Ak sa cenovka výrazne líši, zvyčajne to znamená, že mu môžu chýbať niektoré podstatné funkcie, takže skôr než sa do niečoho pustíte, spíšte si výhody a nevýhody konkrétneho modelu a ujasnite si čo od vysávača očakávate a na základe toho sa rozhodnite.

Vernosť značke sa nie vždy oplatí

Nielen najlacnejšie, ale aj najznačkovejšie robotické vysávače môžu byť veľkou chybou, ak sa dostatočne nevyznáte na trhu. Mnoho ľudí má tendenciu držať sa konkrétnej značky z dôvodu vernosti, pretože s ňou mali predtým dobrú skúsenosť. A to aj napriek tomu, že daný výrobok je príliš predražený. Častokrát si môžete za zlomok ceny kúpiť robotický vysávač s rovnakými funkciami aj od menšieho výrobcu a stáva sa že má výrazne lepšie funkcie. Pri výbere značky sa vždy rozhodnite pre výrobcu, ktorý má na Slovensku zastúpenie a servisnú sieť, aby ste vedeli, na koho sa obrátiť v prípade problémov.

Hmotnosť a veľkosť

Funkcie robotického vysávača sú samozrejme veľmi dôležité, ale často je dôležitejšia veľkosť výrobku. Najmä ak potrebujete, aby sa zmestil napríklad pod nábytok, alebo ak očakávate, že bude upratovať pod posteľou alebo pod skriňou. U niektorých veľkých robotických vysávačov to prakticky nie je možné, ale existujú aj veľmi malé a ľahké modely, ktoré sa zmestia takmer všade. Oplatí sa preto pri rozhodovaní zohľadniť aj tieto vlastnosti.

Ovládanie z telefónu

Pri kúpe sa to môže zdať ako maličkosť, ale v skutočnosti to tak vôbec nie je. Vo všeobecnosti platí, že robotické vysávače, ktoré majú špeciálnu aplikáciu pre smartfón, sa ľahšie nastavujú a majú aj oveľa viac funkcií navyše. V dnešnej dobe mávate telefón stále pri sebe, takže zariadenie môžete spustiť aj z postele alebo z práce, prípadne mu zadávať nové trasy alebo príkazy. Manuálne spúšťanie a opakované stláčanie tlačidiel na robotovi môže byť neskôr obmedzujúce.

Nevyberajte si žiaden model len kvôli funkcii mopovania

Mnoho ľudí robí pri kúpe robotického vysávača tú chybu, že si vyberie model s funkciou mopovania. A to úplne bez ohľadu na to, či ho budú používať len na malej chodbe či v kúpeľni. S mopovaním je jeden malý problém: základný mop má veľmi malú nádrž a technológia nie je veľmi účinná, takže často ide len o pekne znejúcu funkciu na papieri, ale inak podlahu len trochu namočí a nečistoty sa iba rozmažú. Ak chcete dobré a funkčné riešenie mopovania, musíte vždy siahnuť hlbšie do vrecka.

Sprievodca nákupom

Aký robotický vysávač si mám kúpiť?

Medzi jednotlivými typmi robotických vysávačov sú veľké rozdiely v kapacite batérie. Mnohí ľudia majú tendenciu zameriavať sa na to, ako dlho zariadenie vydrží na jedno nabitie, ale nie na to, ako dlho musí byť na nabíjačke, kým začne opäť pracovať. Pozrime sa, kde sú v tejto otázke háčiky!

Akú kapacitu batérie by som si mal kúpiť?

Medzi jednotlivými typmi robotických vysávačov sú veľké rozdiely v kapacite batérie. Mnohí ľudia majú tendenciu zameriavať sa na to, ako dlho zariadenie vydrží na jedno nabitie, ale nie na to, ako dlho musí byť na nabíjačke, kým začne opäť pracovať. Pozrime sa, kde sú v tejto otázke háčiky!

Čas nabíjania

Je veľký rozdiel, koľko hodín musí byť robotický vysávač v doku, kým začne opäť pracovať. Ak je vaša domácnosť príliš veľká a potrebujete ho nabíjať počas upratovania, potom nie sú prijateľné 5-6 hodinové cykly, preto je lepšie vyberať modely, ktoré dokážu zariadenie nabiť za 2-3 hodiny a takmer rovnako dlho upratovať.

Čas prevádzky

Prevádzkový čas je ďalším dôležitým faktorom pri výbere vysávača. Na upratovanie priemerne veľkého bytu potrebuje takéto zariadenie v priemere 2 hodiny, aby vyčistilo každý povrch, aj ten posledný kút. Z tohto dôvodu je dôležité vybrať si výrobok, ktorý dokáže na jedno nabitie pri maximálnom výkone upratovať až 100 – 120 minút.

Kapacita koša robotického vysávača

Kapacita koša je veľmi dôležitá vlastnosť pre účinnosť robotického vysávača a udáva ako dlho dokáže pracovať bez toho, aby sme museli pohnúť čo i len prstom. Aj keď je väčšina procesov automatizovaná, nádrž na prach sa musí pravidelne vyprázdňovať a v prípade mopu sa musí nádrž na vodu neustále dopĺňať. Keďže veľkosť robotických vysávačov je výrazne menšia ako veľkosť bežných vysávačov, nie je logické ich v tomto smere porovnávať. Pozrime sa preto, čo možno považovať za ideálne z hľadiska zásobníka na prach a vodu.

Veľkosť nádoby na prach

Veľkosť nádoby na prach vo vnútri vysávača je samozrejme dôležitá, pretože čím je väčšia, tým viac nečistôt pojme bez vyprázdňovania. Optimálna veľkosť v tomto ohľade je zvyčajne 0,5-0,6 decilitra, čo môže stačiť až na dve upratovania v bežnom byte bez toho, aby ste sa ho museli dotknúť. Neodporúča sa voliť výrazne menšiu kapacitu.

Veľkosť nádržky na vodu

Nádržka na vodu v robotickom vysávači je spojená s funkciou mopovania, takže čím väčšia je nádržka, tým viac vody zariadenie zvládne. Táto funkcia zatiaľ nie je veľmi pokročilá, je preto zbytočné uvažovať o viacerých decilitroch. Väčšine robotických vysávačov zvyčajne stačí 0,15-0,2 decilitrová nádrž na vodu, a to aj v prípade, že je potrebné vytierať veľkú plochu.

Ktorý robotický vysávač s filtračným systémom by som si mal kúpiť?

Filtračný systém môže rozhodnúť nielen o tom, ako dobre vysávač funguje, ale aj o tom, koľko prachu z nádržky sa vráti do ovzdušia a aký svieži bude vzduch vo vašej domácnosti po upratovaní. V tomto smere je ponuka robotov naozaj veľmi rozmanitá. Oplatí sa preto bližšie sa pozrieť na dostupnú ponuku, pretože existujú riešenia, ktoré môžu výrazne uľahčiť váš život.

Na základnej úrovni napríklad nehľadajte riešenia s viacerými filtrami, zvyčajne za svoje peniaze dostanete len jednoduchý systém, ktorý vykonáva základné funkcie a nič viac. Jeho používaním sa často vrátia najmenšie čiastočky prachu späť do vzdušného priestoru domácnosti a kvalita vzduchu nebude ani zďaleka taká čistá ako vo vyššej triede.

Ak očakávate trochu lepšiu čistotu, mali by ste sa poobzerať po modeloch s viacerými filtračnými vložkami alebo ešte lepšie po HEPA filtroch. Najmä posledné menované dokážu v domácnosti zachytiť nielen prach, ale aj peľ a počas čistenia ho zadržať v nádrži, vďaka čomu je vzduch sviežejší a čistejší, čo prináša veľkú úľavu najmä pre alergikov.

Pri zvažovaní filtračného systému sa tiež oplatí skontrolovať, či má robotický vysávač jednorazový alebo umývateľný filter. Hoci sa vymeniteľné filtre považujú za lacné položky, umývateľný typ je možné čistiť častejšie – môžete ho dokonca umývať po každom použití – a tým dosiahnuť oveľa vyššiu kvalitu čistenia a čistoty vzduchu. Najlepším riešením je preto použitie umývateľného HEPA filtra.

Aký robotický vysávač s navigačným systémom si mám kúpiť?

Fungovanie každého robotického vysávača zásadne ovplyvňuje navigačný systém, preto je nevyhnutné venovať mu pozornosť! Nestačí, že zariadenie, ktoré si vyberiete, takýto systém má, dôležité je aj dostatočne sofistikované riešenie so správnou hardvérovou a softvérovou podporou, aby vysávač zabezpečil čo najefektívnejšie upratovanie.

Napríklad robotické vysávače základnej úrovne často takýto navigačný systém nemajú. Veľakrát nie sú vhodné na efektívne upratovanie obmedzeného priestoru a vyžadujú veľa znalostí zo strany používateľa, pretože mu musíme dávať základné príkazy, aby sme mu povedali, ktorým smerom má ísť a ktoré úlohy má vykonať. Tieto zariadenia len veľmi zriedka dokážu pracovať automaticky, aj keď majú zabudovaný gyroskop.

Ak chcete plne automatizovaný robotický vysávač, je lepšie vyberať z produktov vyššej triedy. Napríklad Roborock alebo Xiaomi vyvinuli úplne vlastný navigačný systém, ktorý zabezpečuje, že ich výrobky ponúkajú najvyššiu možnú úroveň komfortu a dokonalej čistoty. Nezáleží na tom, či je robotický vysávač založený na kamere, laseri alebo inom senzore, hlavné je, že má vlastný navigačný systém, čo znamená, že stačí raz zmapovať domácnosť, aby ste mohli automaticky udržiavať všetky miestnosti čisté.

Navigačný systém zvyčajne obsahuje rôzne snímače. Laserové riešenia sú v súčasnosti najúčinnejšie, ale infračervené a ultrazvukové technológie sú k dispozícii aj v nižších kategóriách. Nejde o faktory, ktoré by ovplyvňovali výber, pretože výrobcovia si vždy vyberú také riešenie technológie, ktoré dokáže z navigácie, a teda aj z robotického vysávača vyťažiť maximum.

Funkcie inteligentného robotického vysávača

Vo všeobecnosti sú v tejto oblasti vždy deliacou čiarou naše potreby, ale stojí za to vedieť, že medzi robotickými vysávačmi sú aj v tomto ohľade obrovské rozdiely, takže čím viac výrobcov na trhu, tým väčšia ponuka. Nižšie sme preto vybrali len najdôležitejšie funkcie, ktoré sa v súčasnosti odporúčajú pre robotický vysávač z hľadiska programovateľnosti.
Sú to tieto:

Odložený štart

Hoci je väčšina robotických vysávačov mimoriadne tichá aj pri maximálnom výkone – väčšina pracuje s hlučnosťou 60-70 dB – v živote každej rodiny sa vyskytnú chvíle, keď nikto nie je doma a to je ideálny čas na to, aby sa malý robot mohol voľne pohybovať a upratovať. Je dobré, ak má funkciu časovača, takže si môžete presne nastaviť, kedy začne vysávať a vytierať, aby ste po príchode domov mali upratané.

Automatické nabíjanie

Môže byť naozaj nepríjemné, keď sa robotický vysávač zastaví uprostred miestnosti, pretože sa mu vybije batéria. Našťastie, čoraz viac modelov sa v súčasnosti dodáva s automatickým nabíjaním, čo znamená, že sa už nikdy nemusíme starať o správu nabíjania alebo sledovanie stavu batérie. Robotický vysávač zistí, keď mu dochádza energia a automaticky sám prejde do svojho doku, aby sa začal nabíjať.

Diaľkové ovládanie aplikácie

Táto funkcia je bohužiaľ stále dostupná len v robotických vysávačoch nad určitou úrovňou a správna softvérová podpora môže výrazne uľahčiť ich ovládanie. S pripojenou aplikáciou môžete z akéhokoľvek robotického vysávača získať oveľa viac funkcií ako z lokálne kalibrovaných alebo diaľkovo ovládaných modelov. Len si predstavte, že toto malé zariadenie môžete spustiť aj zo svojho pracoviska prostredníctvom WiFi, upraviť nastavenia a podobne. Niektorí výrobcovia venujú tejto funkcii veľkú pozornosť, čo sa zvyčajne naozaj oplatí.

Automatický režim a ovládanie výkonu

Čoraz viac robotických vysávačov ponúka aj možnosť automatického ovládania rôznych režimov upratovania a s tým spojeného výkonu, čo sa na prvý pohľad nemusí zdať zvlášť dôležité, ale rozhodne môže byť. Prispôsobenie týchto funkcií situácii alebo prostrediu môže nielen zvýšiť výdrž batérie – veď načo by sa sací motor spúšťal na maximálnu rýchlosť, keď podlaha nie je až taká špinavá – ale aj zlepšiť kvalitu upratovania tým, že rozpozná najznečistenejšie povrchy, na ktoré môže použiť ďalšie zdroje.

Funkcie detekcie prekážok

Nie je nič nepríjemnejšie, ako keď sa robotický vysávač zasekne o kábel alebo zrolovaný koberec, ktorý ste si v zhone do práce nevšimli. Aby ste tomu predišli, existujú dnes robotické vysávače, ktoré sa môžu pochváliť vysoko sofistikovaným systémom detekcie prekážok, vďaka ktorému sa ľahko vyhnú problémovým oblastiam, takže nanajvýš tak môže vynechať upratovanie v danej oblasti, ale zvyšok domu je dokonalo vysatý.

Veľkosť domácnosti

A na záver nášho nákupného sprievodcu jedna užitočná rada: pri kúpe robotického vysávača by jedným z najdôležitejších hľadísk mala byť vždy veľkosť vašej domácnosti! Bez ohľadu na to, ako veľmi sa vám páči ten či onen model, bez ohľadu na to, koľko máte peňazí, ak bývate v byte s rozlohou 120 metrov štvorcových, nechcete si kúpiť robotický vysávač, ktorý na jedno nabitie vydrží vysávať len 60-70 minút a má nádobu na prach s objemom len 0,3 decilitra, pretože nebude schopný optimálne vykonávať svoju prácu. Preto sa vždy oplatí vybrať typ výrobku, ktorý je pre vašu domácnosť najvhodnejší!

Kedy kupovať a kedy nekupovať robotický vysávač?

Kúpte si ho, keď

 • chcete, aby bol váš domov vždy čistý a svieži;
 • chcete si uľahčiť každodenný život;
 • nechcete venovať toľko času domácim prácam;
 • nie ste ITčkári, ale máte radi automatické domáce spotrebiče;
 • chcete mať bezchybnú čistotu aj pod nábytkom (pretože tieto malé vysávače sa zmestia pod posteľ a pod skrine);
 • nechcete upratovať celý byt len vy;
 • chcete vidieť, ako robot pracuje sám;
 • chcete vysávač, ktorý je automatizovaný a nezaberá veľa miesta.

Nekupujte si ho ak

 • nie ste otvorení skúšať nové veci;
 • nemáte smartfón;
 • máte príliš hrubé koberce, príliš vysoké prahy a schody;
 • často meníte polohu nábytku;
 • na podlahe máte neustále neporiadok.