Roborock Flexi Pro: najnovší špičkový model bezdrôtových stojacích vysávačov

Okrem robotických vysávačov sa Roborock chce dostať aj na čelo vo svete bezdrôtových tyčových vysávačov, a v tomto úsilí by mohol Flexi Pro predstavovať obrovskú posun.

Doteraz sme si spájali Roborocku najmä s vyššou kategóriou robotických vysávačov, pretože pravidelne uvádzali na trh produkty s vynikajúcim pomerom cena-výkon. Avšak výrobca sa pravdepodobne rozhodol, že vstúpi aj do segmentu tyčových vysávačov.

Hoci momentálne sa v našom prieskume najlepších tyčových vysávačov nenachádza žiadny produkt od firmy Roborock, je veľká pravdepodobnosť, že sa Flexi Pro bude uchádzať o trón ihneď po uvedení na trh. Pozrime sa spoločne, prečo.

Vysáva a mopuje zároveň

Nepochybne jednou z najväčších výhod tej novinky je, že dokáže spojiť dve veľmi namáhavé domáce práce: vysávanie a mopovanie. Na vhodnom povrchu dokáže jedným ťahom vysávať suchý odpad a následne priamo mopovať nečistoty.

Všetko toto je spojené so sacou silou 17 000 Pa a množstvom inteligentných funkcií, ktoré slúžia na to, aby vysávač rozpoznal úroveň znečistenia podlahy a prispôsobil tomu svoju výkonnosť a vlastnosti.

Samočistiaca hlava pre vždy skvelý výsledok

Okrem toho, že vysávač dostal flexibilný dizajn, čo mu umožňuje jednoduché prístup napr. pod nábytok , dokáže vďaka technológii RevoBrush 2.0 mopovať aj s teplou vodou a následne sušičkou vzduchu vysušiť mokrý mopovací valček. Na to mu pritom stačí iba 30 minút.

Týmto spôsobom dosahuje nielen odstránenie nepríjemného zápachu, ktorý sa tvorí vlhkosťou, ale nemusíte sa obávať ani o hygienu. Ešte vyššiu úroveň čistoti navyše podporili inžinieri z Roborocku výrazným svetelným lúčom, ktorý odhalí aj tie najmenšie nečistoty na podlahe.

Až 50 minút upratovania na jedno nabitie

Roborock Flexi Pro určite nemá problém ani vo väčších bytoch. Bol navrhnutý tak, aby s väčším akumulátorom dokázal vydržať v prevádzke až 50 minút na jedno nabitie. Samozrejme výdrž vždy záleží od aktuálneho režimu a výkonnosti.

V bežnom režime s ním môžete upratať celý byt na jedno nabitie, pričom dostal špeciálne veľký zásobník na čistú vodu o objeme 730 ml a nádobu na prach o objeme 450 ml. Takto skutočne dokáže obstáť aj vo väčších priestoroch.

Jednoduché ovládanie s LED displejom a sprievodnou aplikáciou

Ako sme už mohli zvyknúť pri ostatných produktoch firmy Roborock, výrobca sa inklinuje k inteligentným riešeniam, takže tu nájdeme samostatný LED displej, s ktorým je ovládanie zariadenia veľmi jednoduché. K dispozícii je aj mobilná aplikácia, ktorá je veľmi dobrým pomocníkom.

Aplikácia Roborock App napríklad pomáha s údržbou, či kalibráciou samočistenia, alebo kontrolou nabitia. Takýto inteligentný pomocník výborne dopĺňa možnosti samotného vysávača.

Cena a dostupnosť

Výrobca zatiaľ nezverejnil cenu, ani presný dátum uvedenia na trh pre bezdrôtový stojací vysávač Roborock Flexi Pro. Očakáva sa však, že by sme sa mohli naňho tešiť už v najbližšej jarnej sezóne.