Xiaomi Robot Vacuum X10 Robotický vysávač

Naposledy upravené:

Nový robotický vysávač X10 od spoločnosti Xiaomi sa dostal na čelo robotických vysávačov a v každom ohľade prekonáva svojich predchodcov. Dokáže upratovať bez akéhokoľvek manuálneho zásahu a oveľa viac.

Výhody

  • 5200mAh batéria
  • 180 minút prevádzkového času
  • Sacia sila 4000 Pa
  • 200ml elektricky ovládaná nádržka na vodu
  • Detekcia schodov, vyhýbanie sa prekážkam
  • Navigačný systém LDS LiDAR
  • Samostatne vyprázdňovacia dokovacia stanica

Dostupný u predajcu

roboticky-vysavac.sk
planeo.sk
tpd.sk
andreashop.sk

Čistenie bez ľudského zásahu

Začnime jeho najzaujímavejšou funkciou, ktorou sa odlišuje od ostatných robotických vysávačov. Dodáva sa s dokovacou stanicou, ktorá vysávač nielen nabíja, ale dokáže aj vyprázdniť jeho nádobu na prach. Dokovacia stanica čistí robotický vysávač Xiaomi X10 so sacím výkonom 17 000 Pa a zhromažďuje nahromadené nečistoty v 2,5-litrovej nádrži. To stačí na vyprázdnenie prachovej nádoby vysávača až 60-krát bez akéhokoľvek ľudského zásahu. Celkom pohodlné riešenie.

Batéria a prevádzkový čas

Model X10 má batériu s kapacitou 5200 miliampérov, čo je rovnaká hodnota ako pri robotickom vysávači S10+, ale zatiaľ čo model S10+ vydržal na jedno nabitie pracovať len 120 minút, model X10 dokáže na jedno nabitie upratovať 180 minút. Po vybití sa prirodzene vráti do nabíjacej stanice a po dobití sa opäť pustí do práce.

Funkcie odsávania a čistenia

Má sací výkon 4000 Pa, vďaka čomu dokáže skutočne vyčistiť prach a zvieracie chlpy na podlahách, ale nezanecháva nečistoty ani v tých najmenších škárach. A vďaka vylepšenej technológii vysávania a mopovania, dva v jednom, odvádza naozaj dôkladnú prácu. Vodu dávkuje z 200ml nádržky, vďaka čomu stroj vydrží mopovať 80 minút.

Navigácia a mapa

Pomocou známeho a osvedčeného laserového navigačného systému LDS sa malý robot dokáže pohybovať v tme. V skutočnosti dokáže takmer kompletne zmapovať svet okolo seba a má schodiskový senzor, ktorý zistí, keď sa blíži k okraju schodov, a zabráni nepríjemnému pádu. Má aj senzor prekážok a spomalí, keď sa blíži k nejakému objektu, aby sa uistil, že do neho nenarazí. Rozpozná aj to, či sa o niečo zasekne, ale dokáže prejsť aj cez dva centimetre vysoké koberce a obrubníky.

Robotický vysávač Xiaomi X10 plne mapuje váš domov a všetko si môžete prispôsobiť v špeciálnej aplikácii. Môžete si nastaviť v akom poradí chcete upratovať alebo ktoré miestnosti chcete upratovať. Môžete však vytvoriť aj virtuálne steny, ktoré vysávač zastavia, a tiež zóny zákazu vstupu, ktorými môžete len prejsť bez upratovania.

Zverejnenie výrobku na trh a cena

Robotický vysávač Xiaomi X10 je teraz dostupný na Slovensku ako vlajková loď značky, jeho cena sa v súčasnosti pohybuje okolo 350 EUR.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dostupných produktoch, pozrite si nášho Sprievodcu veľkými robotickými vysávačmi 2023!