Bezdrôtový vysávač Dyson V15 Detect Submarine

Dyson je jednoznačne jednou z najlepších značiek tyčových vysávačov, ale v jednej oblasti je konkurencia britskej spoločnosti pred ňou, a to sú multifunkčné bezdrôtové zariadenia, ktoré dokážu nielen vysávať, ale aj mopovať alebo dokonca vytierať.

Túto nevýhodu rieši novo oznámený vysávač Dyson V15 Detect Submarine, ktorý teraz umožňuje mokré čistenie. Zariadenie je v podstate bezdrôtový tyčový vysávač Dyson V15 Detect, ktorý sa dodáva so špeciálnou hlavicou, ktorá umožňuje vysávať a mopovať zároveň.

Keďže ide o Dyson, nemáte len hlavicu, do ktorej môžete naliať vodu a potom namočiť handričku, ale oveľa sofistikovanejšie riešenie. Voda (ktorá podľa odporúčania výrobcu nevyžaduje pridanie čistiaceho prostriedku) sa nachádza v tlakovej komore, z ktorej sa každú minútu cez osem trysiek dostáva 18 mililitrov vody do motorizovaného mopovacieho valca z mikrovlákna. Táto časť hlavy mopu sa nepretržite otáča a mechanika v kombinácii s vlhkosťou odstraňuje nečistoty z podlahy.

Ďalšou špeciálnou vlastnosťou Dyson V15 Detect Submarine je, že mopovacia hlava má dve nádržky na vodu: jednu na čistú vodu použitú na vytieranie (300 mililitrov) a druhú na spotrebovanú špinavú tekutinu (360 mililitrov). Jednou z veľkých výhod tohto riešenia je, že sa nemusíte obávať, že sa podlaha pri upratovaní namočí, pretože na povrchu nezostáva prebytočná vlhkosť.

Navyše dávkovanie vody funguje tak dobre, že Dyson tvrdí, že 300 mililitrov kvapaliny stačí na vyčistenie plochy v rozmere až 110 metrov štvorcových. Na prvý pohľad sa to zdá byť dosť neuveriteľné, ale výrobca nás účinnosťou svojich nástrojov prekvapil už skôr.

Spoločnosť tiež urobila niečo, čo iní výrobcovia na trhu neurobili: valec mopu je v hlavici umiestnený tak, aby dosiahol na okraje, takže nedochádza k nepríjemnej situácii, keď rám pri prechode okolo okraja steny/nábytku zanecháva za sebou pás, ktorý stroj vôbec nevyčistí.

Dyson V15 Detect Submarine sa dodáva aj so všetkým príslušenstvom (ako je motorová vysávacia hlava s laserovým surfovacím svetlom alebo špeciálne vyvinutý modul na zber vlasov) vysávača Dyson V15 Detect, ktorý mal premiéru minulý rok.

K dispozícii máte aj známy digitálny displej, ktorý zobrazuje nielen aktuálny výkon a zostávajúcu výdrž batérie, ale aj to, koľko a akých nečistôt bolo vysatých z podlahy.

Zverejnenie výrobku na trh a cena

Zatiaľ nie sú k dispozícii oficiálne informácie o cene a dátume vydania, ale očakáva sa, že Submarine bude približne o 160€ drahší ako bežný model V15 Detect.