Roborock S8 Max(V) Ultra: výrobca zaútočí ďalšími prémiovými robotickými vysávačmi

Roborock opäť prekvapil svojich fanúšikov novými inovatívnymi robotickými vysávačmi. Pre tých, ktorí radi vyberajú z prémiovej kategórie, je dobré oboznámiť sa s modelom S8 Max Ultra a S8 MaxV Ultra, pretože prinášajú zaujímavé novinky.

Ako sme zistili aj v našom teste robotických vysávačov, minulý rok bol Roborock S8 jednou z najlepších volieb vo vyššej kategórii, takže nie je prekvapením, že touto vylepšenou prémiovou verziou výrobca znova upútal pozornosť.

Roborock S8 MaxV Ultra

Jednou z najväčších noviniek modelu Roborock S8 MaxV Ultra je predĺžená bočná kefka. Pomocou nej je robot schopný vyčistiť aj také miesta ako napríklad rohy, kam sa predtým nemohol dostať žiadnym iným spôsobom.

Výrobca zdôraznil, že táto technológia bude dlhú dobu dostupná len pri prémiových robotických vysávačoch, keďže v kombinácii so 10 000 Pa sacím výkonom posúva S8 MaxV Ultra úroveň čistenia na úplne novú úroveň.

Zariadenie dostalo vlastného hlasového asistenta a taktiež kameru, vďaka čomu je možné pomocou umelej inteligencie dosiahnuť úplne novú úroveň vyhýbania sa prekážkam, alebo  dokonca uskutočňovať videohovory.

Dôkladnou aktualizáciou prešla tiež aj funkcia mopovania. Vibračná mopovacia podložka je teraz schopná vibrovať až 4000-krát za minútu pre efektívnejšie čistenie a v prípade potreby sa dokáže zvýšiť až o 20 mm nad úroveň podlahy, čo je oproti predchádzajúcim modelom, ktoré mali zdvih len 5 mm, obrovský posun.

Vysávač dostal tiež ďalšiu extra podložku podobnú bočnej kefke, s ktorou dokáže pokryť oveľa väčšiu plochu a umožňuje tak účinné čistenie aj v blízkosti stien a nábytku.

Celé toto zdokonalenie korunoval Roborock S8 Max Ultra vylepšenou nabíjacou stanicou RockDock Ultra. Tento doplnok pomáha s vyprázdňovaním nádrže na prach, automaticky plní nádržku na vodu a keďže je možné pripojiť ju k vodovodnej sieti v domácnosti, dokáže mopovať aj pomocou horúcej vody a následne sa vysušiť teplým vzduchom.

Zvlášť je treba vyzdvihnúť aj podporu pre technológiu Matter. S jej pomocou môžeme ľahko dávať príkazy robotickému vysávaču na kompatibilných platformách, ako napríklad Apple Home.

Zariadenie môže byť zároveň používané aj spolu s vlastným hlasovým asistentom (volá sa Rocky). Ten bol integrovaný priamo do robota a môžeme mu tak dávať jednoduché hlasové príkazy.

Roborock S8 Max Ultra

Na rozdiel od vyššie uvedeného ponúka model Roborock S8 Max Ultra o niečo nižšiu cenovú kategóriu, no vyžaduje si to určitý kompromis. Samozrejme, ani tu sme sa nemuseli vzdať systému VibraRise 3.0 pre mopovanie, či bočnej kefky na výsuvných ramenách, ale v oblasti sacieho výkonu sme si museli trochu utiahnuť opasok.

Tento model totiž disponuje sacím výkonom „len“ 8000 Pa. Nemá tiež vlastného hlasového asistenta ani podporu pre technológiu Matter. Najväčším nedostatkom však bude pravdepodobne odstránenie kamery, pretože spolu s ňou sa musíme rozlúčiť aj s funkciou inteligentného rozpoznávanía prekážok.

Vďaka pokročilému navigačnému systému však Roborock S8 Max Ultra stále predstavuje  vynikajúce vlastnosti v oblasti mapovania aj vysávania. Dokonca obsahuje novú generáciu dokovacej stanice s funkciami na samočistenie: samovyprázdnenie aj samosušenie.

Cena a dostupnosť

Ak by ste sa zamilovali do niektorého z týchto dvoch nových prémiových robotických vysávačov Roborock, máme pre vás skvelú správu: oba modely budú k dispozícii v obchodoch už od apríla 2024.

Roborock S8 Max Ultra sa bude pohybovať v cene okolo 1600 dolárov (približne 1 450 EUR), zatiaľ čo model Roborock S8 MaxV Ultra bude stáť  okolo 1800 dolárov (približne 1 630 EUR).