Xiaomi Robot Vacuum S10 a S10+ Robotický vysávač

Naposledy upravené:

Spoločnosť Xiaomi predstavila ako nástupcov radu Mop 2 svoje dva najnovšie modely robotických vysávačov, ktoré sa okamžite dostali na vrchol rebríčka týchto obľúbených domácich pomocníkov. Hoci sú si tieto dva robotické vysávače – model S10 a S10+, v mnohom podobné, existuje medzi nimi niekoľko zásadných rozdielov. Poďme sa na ne pozrieť!

Xiaomi Robot Vacuum S10

Kľúčové vlastnosti

 • Batéria s kapacitou 3200 mAh
 • Výdrž batérie 130 minút
 • Pokrytie 180-230 m2
 • Sací výkon 4000 Pa
 • Inteligentná nádržka na vodu
 • Navigačný systém LDS LiDAR

Dostupné u predajcu

alza.sk
planeo.sk
allegro.sk
tpd.sk

Xiaomi Robot Vacuum S10+

Kľúčové vlastnosti

 • 5200 mAh batéria
 • 120 minút prevádzky
 • Pokrytie 180-200 m2
 • Sací výkon 4000 Pa
 • Dvojité mopovanie
 • Navigačný systém LDS LiDAR
 • Ultrazvuková detekcia kobercov
 • Vyhýbanie sa prekážkam

Dostupné u predajcu

alza.sk
allegro.sk
tpd.sk


Batéria a prevádzkový čas

Model S10 je vybavený batériou s kapacitou 3200 mAh, ktorá zaručuje 130 minút nepretržitej prevádzky. Model S10+ má podstatne väčšiu 5200 mAh batériu – to však nevyhnutne neznamená dlhšiu výdrž batérie. Dokáže pracovať podobne dlho ako základný model – približne 120 minút. 

V praxi to znamená, že zatiaľ čo model S10 dokáže vysávať na ploche 180 až 230 metrov štvorcových, model S10+ dokáže na jedno nabitie povysávať podobne veľkú plochu s rozmerom 180 – 200 metrov štvorcových. 

U oboch modelov je to však výrazne viac ako pri predchádzajúcom modeli Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, ktorý dokázal pokryť 150 m2. Lepší výkon novších modelov sa samozrejme prejaví na ich spotrebe energie aj ďalších funkciách.

Sací výkon a čistiace funkcie

Oba robotické vysávače majú sací výkon 4000 Pa s 3 režimami čistenia a 4 úrovňami nastaviteľného sacieho výkonu. V porovnaní s výkonom 3000 Pa ich predchodcu Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je to príjemné vylepšenie. S týmto sacím výkonom dokážu ľahko odstrániť nečistoty aj z tých najmenších štrbín a špár. 

S10 je vybavený inteligentnou nádržkou na vodu, ktorá dávkuje vodu v 3 rôznych nastaveniach, aby sa prispôsobila rôznym typom podláh, takže sa nemusíte obávať, že by sa podlaha príliš namočila. Pracuje v tvare cik-cak a Y, aby sa dosiahol výsledok čo najbližší manuálnemu umytiu. 

Funkcia mopovania modelu S10+ je ešte pokročilejšia. Vytieranie sa vykonáva pomocou dvojitých rotujúcich mopovacích kotúčov a tlakového umývania, ktoré simuluje ručné vytieranie, pričom povrch sa priebežne zvlhčuje z nádržky na vodu. Oba robotické vysávače majú 200 ml nádržku na vodu, čo stačí na jednorazové vytretie plochy 150 m2.

Navigácia a mapa

Oba vysávače majú laserovú navigáciu LDS LiDAR, ktorá dokáže domácnosť zmapovať v rozsahu 360 stupňov. Model S10+ je dokonca vybavený ďalšou 3D kamerou, vďaka ktorej sa dokonale vyhýba prekážkam. S presnosťou 5 mm určuje polohu objektov v okolí a vyhýba sa im, čím znižuje riziko, že uviazne alebo sa zasekne. 

Dokáže tiež prekonať 2 cm prahy alebo koberce a pri práci v režime mopovania dokáže jeho ultrazvukový senzor rozpoznať koberce a vyhnúť sa im.

V mapovanej oblasti si v aplikácii Xiaomi Home môžete prispôsobiť trasu, ktorou sa robotické vysávače budú pohybovať, zvoliť poradie, v akom budú upratovať miestnosti a dokonca aj to, ktoré miestnosti majú vynechať. 

Obe zariadenia tiež umožňujú nastaviť virtuálne steny, cez ktoré vysávače neprejdú a zóny so zákazom vstupu, kde nebudú upratovať. Môžete tiež nastaviť oblasti, v ktorých sa len vysáva alebo naopak len vytiera mopom.

Uverejnenie na trhu a cena zariadenia Xiaomi Robot Vacuum S10

Najnovšie modely robotických vysávačov Xiaomi S10 a S10+ sú už dostupné aj na Slovensku. Základná verzia S10 je momentálne dostupná za približne 230€, zatiaľ čo pokročilejšiu a funkciami nabitú verziu S10+ možno kúpiť za približne 340€.

Viac informácií o robotických vysávačov nájdete v našom veľkom sprievodcovi robotickými vysávačmi 2023!