Roborock Q Revo Pro & Q Revo MaxV robotický vysávač: nové prírastky

Roborock sa rozhodol osloviť aj milovníkov cenovo dostupnejších multifunkčných robotických vysávačov, preto predstavil dve nové prírastky do série Q Revo, medzi ktorými nájdeme niekoľko rozdielov.

Roborock Q Revo Pro a Q Revo MaxV sa líšia nielen v cene, ale aj v tom, že druhý menovaný má zabudovaného hlasového asistenta, čo umožňuje hlasové ovládanie aj bez inteligentného reproduktora.

Okrem toho drahší model pracuje s reaktívnym rozpoznávaním prekážok na báze umelej inteligencie a je schopný nielen zdvíhať mop, ale aj hlavný kartáč, keď je to počas čistenia potrebné.

Okrem estetických rozdielov pri dokovacom stojane sa Q Revo zameriava skôr na kvalitu mopovania ako na saciu silu v porovnaní s rodinou produktov Roborock 8.

Oba modely sa môžu pochváliť jednotným sacím výkonom 7000 Pa a dva mopovacie kotúče sú schopné vykonávať až 200 otáčok za minútu. Dokonale tak čistia podlahu a to aj okolo nožičiek stolov.

Samozrejme, ani pri jednom z nových modelov Q Revo nechýba technológia FlexiArm, ktorá umožňuje, aby sa bočný kefka pohybovala na vysúvacích ramenách robota. To uľahčuje čistenie rohov a ťažko dostupných miest.

Multifunkčná dokovacia stanica umožňuje robotickému vysávaču automaticky vyprázdňovať svoju nádobu na prach po každom čistení a zabezpečuje aj automatické umývanie a sušenie mopov.

Dátum a cena

Očakáva sa, že Q Revo Pro bude dostupný za 1000 dolárov (približne 900 EUR) a Q Revo MaxV za 1200 dolárov (približne 1 080 EUR) od apríla 2024.